Hufnágl

Je správné, že senátní výbor neschválil příspěvek 5000 Kč důchodcům?

Nejlepší odpověď
Mr. Marek

Senát bude přehlasován. Mají jinou představu jak pomoci a možná nemyslí v horizontu krátkého období. Poslanecká sněmovna příspěvek schválí a prezident podepíše, příspěvek tak přijde. Jestli správné nebo správné…záleží z jakého pohledu se na to díváte, ale vnímám shodu, že důchodci si zaslouží slušné živobytí.

Další odpovědi
katollik

Zvláštní to svět. 5.000 pro důchodce je prý moc a 25.000 pro OSVČ je prý málo

Hlada

Ano, je to správné rozhodnutí.
V souvislosti s virem důchodcům (ani nikomu jinému) nevnikly žádné zvýšené výdaje. Je to trapné populistické gesto, které by mělo být, vzhledem k současné situaci, přehodnoceno.

Gonfaloniér

Neboj, oni to stejně dostanou, ti důchodci. To se obejde – když to teda budou chtít obejít, ti co to navrhli a měli v plánu uskutečnit.
Samozřejmě to správné není.
Senát bych zrušil. :DD

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Hufnágl

Hlada
Jen tak namátkou: Těch pět roušek, co dostali důchodci od vlády jsou na dva, maximálně tři dny. Zbytek si musí buď kupovat, nebo si ušít doma, ale materiál něco stojí. To nepíši o lécích, kteří si důchodci musí přikoupit … ne, s takovými lidmi, kteří se vyjadřují jako ty, nemá cenu diskutovat!

Hlada

Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že výdaje za roušky jsou naprosto bezvýznamné. Všichni máme doma spoustu hadrů a šicí stroj. Výdaj je jen trochu času. Také jsem si takovou roušku ušil. Nebaví mě ale praní a žehlení, tak jsem objednal v Číně 50 ks za 3,37 $, tedy 1ks za 1.50 Kč. Protože dlouho nešly, koupil jsem další krabici 50 ks chirurgických IIR u nás za 91,– Kč. Za 5 000 by bylo možné jich koupit 2 747 ks. Z toho usuzuju, že jde o trapné populistické předvolební gesto. Peníze jsou potřebnější jinde.

Hufnágl

Hlada
Ano, peníze jsou potřebné jinde. Třeba na výstavbu rozhleden a cyklostezek pro důchodce, na podporu hladových herců, zpěváků, na platy ve státní správě nebo i na podporu migrantům, nákup zbraní… je toho spousta, kteří si ty peníze zaslouží, ale nikoliv důchodci. Mimochodem, tví rodiče či prarodiče jsou téhož názoru co ty?

Hlada

Předků se už zeptat nemohu. To, co píšu, je názor důchodce, který by také měl tento příspěvek dostat. Dobře ale vím, že nemá primárně sloužit k mému přilepšení, ale k mému ovlivnění při volbách.

Hufnágl

Ty se tak snadno necháváš ovlivnit slibům politiků před volbami?

Alesh

Já nedostal ani jednu, tak to bych měl dostat víc než ti důchodci, ne?
Jinak jakýpak rouškovné? Spíchnout 3 hadry na hubu, abych to mohl střídat, náklady tak max. 100 Kč.

Hufnágl

Ano, máš pravdu- 100 kaček za 3 hadry na hubu, ale víš ty kolik stojí praní a žehlení?