sarinks258

Je správné vypínat prodlužovák u pc?

Chci poradit.Mám u počítače prodlužovák.Mám ten prodlužovák vypínat,když je vyplej počítač??

Nejlepší odpověď
led

Ak na predlžovačke máte zapojený len počítač, na kratšiu dobu (niekoľko hodín) je to zbytočné… ale ak na vypínacích zásuvkách máte zapojených viac spotrebičov (príslušenstvo počítača, tj. externé disky, tlačiareň, monitor, atď) je lepšie to centrálne vypínať. Môžte tým predísť poškodeniu zariadení, prípadne znížiť spotrebu el.energie. Je dobré mať tzv.výpočtové centrum na vypínač.

Další odpovědi
Hlada

Samozřejmě. Je to smysluplný způsob, jak najednou vypnout všechno, včetně toho, co nemá síťový vypínač, co je ve stand by režimu a trvale odebírá proud. Neznám žádný technický důvod, proč by měl být jakýkoli zdroj trvale zapnutý ani žádnou elektronickou součástku, která by se více „opotřebovávala“ bez napětí. Formofání elytů nebo vybíjení záložní baterie CMOS můžeme pominout, protože to je otázkou mnoha let. Naopak, je to nejbezpečnější způsob, jak ochránit všechno před přepěťovým impulzem, před požárem při případné závadě se současnou jistotou nulového odběru, který ve výsledku představuje za rok několik set korun.

anonym

Můžete i nemusíte, ale i když počítač je vypnutý tak neustále základní deska odebírá proud.

Ale prodlužovací kabel neodpojujte nikdy za běhu počítače! Jelikož PC si ukládá jak do paměti RAM tak do složky /temp/ svoje data za běhu PC a když jej vypnete ze zásuvky tak se tyto data nesmažou. Tzn. že počítač může se hádat se starými daty.

Drap

Neni to nutné, ale je to jakási jistota a určitě to neni na závadu. Zkrat může nastat i v samotném prodloužení.

Bedy

No, pokud počítač vypínáte jen na chvilku (tak na 2–3hodiny), tak to není moc dobré, protože tím ničíte akorát zdroj. Ty zdorje jsou dělané, aby byly neustále napájeny.
Pokud ale počítač vypnete na noc, tak to samozřejmě vypnout ještě na prodlužováku můžete.