Je rozumné nakoupit ruble, nechat je dlouhodobě uložené a počkat, až se ruská měna oživí?

Nejlepší odpověď
McArthur

V jeden okamžik jsem nad tím také přemýšlel, ale potom jsem se zadloubal v historii a usoudil, že je to příliš velké riziko. Ruská měna sice může posílit, a to výrazně, jsou tu ale silná proti, a to:

  • uvolnění embarga na Írán (bude moci vyvážet ropu a už se těší, a to bude srážet rubl dolů)
  • silná pozice OPEC, který nechce snížit těžbu ropy (trápí tím hlavně USA, kterým se tak těžba nevyplácí, to sráží rubl nyní)
  • ruská měna má stabilní tendenci oslabovat či dokonce devalvovat a následné problémy řeší měnovou reformou, a to znamená, že člověk z venčí přijde o celou investici

Další odpovědi
gecco

Jestli rozumné, nevím…
Je to spekulativní…
___
Je jistá pravděpodobnost, že se ruská ekonomika ´zvetí´ a rubl vůči koruně (€, $) opět stoupne – řekněme, že tato pravděpodobnost je vysoká. Ovšem určení pravděpodobnosti, kdy se tak stane, je výrazně obtížnější (řekněme, že opět se slušnou pravděpodobností do pěti let) – vyplatí se i takto dlouhodobá spekulace?
😉
A existuje i druhá varianta – nastane jiný vývoj a Rusko třeba – vrámci ochrany měny, sáhne k nějakým opatřením, která takovéto investice (spekulace) omezí či vyloučí…
___
Osobně bych na tuto spekulaci nesázel – ani ň…
😉

fcoop

Ten,kdo používá noviny pro rozdělání ohně,má jistě dobře spočítané,že noviny,jejichž cena určitě vzroste,budou nevýhodné.

VeRe1983

Pokud chceš dlouhodobě investovat, vyber si spíš nějaké podílové fondy. Můžeš vybírat mezi mírou rizika a zhodnoce. Spekulativní nákup měny je poměrně ošidná záležitost.

Luxx

já doufám, že to rozumné je… já, mamka a děda v tom máme dost peněz a kdyby jsme šli teď měnit zpátky, tak už máme vyděláno… tak snad to půjde už jen nahoru