Avatar uživatele
anonym

Je rozumné nakoupit ruble, nechat je dlouhodobě uložené a počkat, až se ruská měna oživí?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? gecco před 3309 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
McArthur

V jeden okamžik jsem nad tím také přemýšlel, ale potom jsem se zadloubal v historii a usoudil, že je to příliš velké riziko. Ruská měna sice může posílit, a to výrazně, jsou tu ale silná proti, a to:

  • uvolnění embarga na Írán (bude moci vyvážet ropu a už se těší, a to bude srážet rubl dolů)
  • silná pozice OPEC, který nechce snížit těžbu ropy (trápí tím hlavně USA, kterým se tak těžba nevyplácí, to sráží rubl nyní)
  • ruská měna má stabilní tendenci oslabovat či dokonce devalvovat a následné problémy řeší měnovou reformou, a to znamená, že člověk z venčí přijde o celou investici

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Jestli rozumné, nevím…
Je to spekulativní…
___
Je jistá pravděpodobnost, že se ruská ekonomika ´zvetí´ a rubl vůči koruně (€, $) opět stoupne – řekněme, že tato pravděpodobnost je vysoká. Ovšem určení pravděpodobnosti, kdy se tak stane, je výrazně obtížnější (řekněme, že opět se slušnou pravděpodobností do pěti let) – vyplatí se i takto dlouhodobá spekulace?
😉
A existuje i druhá varianta – nastane jiný vývoj a Rusko třeba – vrámci ochrany měny, sáhne k nějakým opatřením, která takovéto investice (spekulace) omezí či vyloučí…
___
Osobně bych na tuto spekulaci nesázel – ani ň…
😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
fcoop

Ten,kdo používá noviny pro rozdělání ohně,má jistě dobře spočítané,že noviny,jejichž cena určitě vzroste,budou nevýhodné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
VeRe1983

Pokud chceš dlouhodobě investovat, vyber si spíš nějaké podílové fondy. Můžeš vybírat mezi mírou rizika a zhodnoce. Spekulativní nákup měny je poměrně ošidná záležitost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Luxx

já doufám, že to rozumné je… já, mamka a děda v tom máme dost peněz a kdyby jsme šli teď měnit zpátky, tak už máme vyděláno… tak snad to půjde už jen nahoru

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání