Viktorie II.

Je pravda, že provoz indukčního sporáku je levnější než sklokeramického?

Máme sklokeramický sporák, ale má prasklou desku a chceme si pořídit nový. V obchodech nám doporučují indukční s tím, že musíme mít vhodné nádobí. Ale nám jde o spotřebu elektrické energie. Myslíte si, respektive víte, že se dá ušetřit energie, a přibližně kolik při běžném vaření?

Nejlepší odpověď
da ny

Ano, je to pravda.
Mně se jeví ideální kombinace indukce (ploténky), s plynovým hořákem. Ráda používám Wok pánev (pro ni je ideální plamen). Dobrá elektrická trouba.
Na indukci se nedají používat obyčejné smaltované hrnce. Zpočátku je to větší „fofr“, než si člověk zvykne. Plyn hřehe hned, indukce též. U el. plotýnek se čeká, než se nahřejí a počítá se se zbytkovým teplem, na konci vaření.

Kdybyste občas sledovali pořady o bydlení, rekonstrukci bytů apod., jako já.
Věděli byste., že jejich architekti, dizajnéři, několik téměř nic jiného, než varné desky s indukcí nepoužívají /případně kombinaci s plynem apod, Troubu samostatnou.

Další odpovědi
Dochy

Asi trochu ano. ale popravdě očekával bych tak 20%. A máte omezení jen na nějaké nádobí.

autacek

Levnější… provoz je energeticky úspornější určitě, ale máš tam jiné pořizovací náklady a s tím i související výdaje.

Každopádně pořizovat si dnes starou sklokeramickou desku je nesmysl. Na indukci funguke většina nádobí, včerně smaltovaných hrnců, jednoduše to jde ověřit magnetem.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.