Je pravda, že povinné ručení bylo Kčs 144, tedy stejné na všechna auta, byť šlo o škodovku, trabanta či volhu?

Vložená otázka
Je pravda že poviné ručení bylo stéjné na všechny auta nehledě na to že to byla škodovka nebo trabant nebo volha?144 Kčs

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Ano, je to pravda a navíc se pojištění nesjednávalo, ale zaplatila se složenka myslím do konce února a ústřižek se předkládal při silniční kontrole.
I při prodeji auta se ústřižek dal novému majiteli a ten na něj jezdil.
Monopol měl Česká státní pojišťovna, dnes ČP a křičela, že je to nerentabilní, prodělečné a já nevím co a že by bylo lepší konkurenci.
Udělalo se tedy toto pojištění co znáš dnes. A najednou tato ČP protože měla databázi lidí začala rozesílat připravené smlouvy a k tomu rozdávala tričko. Lidi, stačí jen podepsat a o nic se nemusíte starat.
I lidi volali po konkurenci a aby si mohli vybírat pojištění. No a jak to ve většině případů dopadlo? No, oni mi poslali smlouvu, já to tak nechám.

Další odpovědi
Drap

Ano, je to pravda, ale už je to tak dávno, že si to nikdo nepamatuje

Arne1

A taky byl kdysi benzín za 2 Kč. A pivo za korunu.
Ale berte to tak, že ty peníze měly jinou hodnotu. Koruna za komunistů a dnešní je přibližně 1:10, někdy i více. Pak už se ten dojem jak to bylo levné ztratí.

anonym

Hm!tak jsem prohrál s otcem flašku.

McArthur

Třeba ji společně vypijete. Ale řekni, nebylo to krásně „drahé“ pojištění?!

anonym

To já neposoudím protože jsem ještě nebyl na světě.