Rokio

Je Peer to peer lending Banking online důvěryhodná společnost? Je výhodná pro investory?

https://www.puj­cka.co/banking-online

Nejlepší odpověď
Drap

S rostoucím předpokládaným výnosem se zvyšuje i případné riziko investice. To je tak u všech půjček. Každé půjčení má svá jistá rizika, které nikdo nedokáže předem odhadnout. Výběr investice si proto musí vybrat každý zvlášť.

Další odpovědi
ivzez

Pro mne společnost, která i v tak jednoduchém příkladu, jako je ten „reprezentativní“ na úvodní stránce, udělá chybu, moc důvěryhodná není.
(Žadatel o půjčku by celkem zaplatil o 1.500 Kč více.)

Pro investora to může být výhodné v případě, že žadatel bude (schopen) splácet.
Také bych přemýšlela, proč se lidé obracejí na podobné aukce.
Snad (?) kvůli tomu, že pro banky nejsou solventními žadateli?

Také mne zaráží, že tam nikde nevidím odkaz na podmínky pro investory.