Marťas Q9

Je nutné mít EET pokladnu pro večerku?

Je opravdu nutné mít velkou stojatou pokladnu v živnosti jako je večerka pro potřeby nově zavedeného EET? Jsem až v druhé vlně, tak mám ještě čas… ale i tak. Nestačila by mi mobilní registrační „all-in-one“ pokladna se zásuvkou na hotovost? Internetové připojení už dávno mám. http://elektronicke-registracni-pokladny.heure­ka.cz/elcom-euro-50tei-mini-eet-lan/specifika­ce/#section
Připadá mi naprosto směšné utrácet takovou sumu peněz za Babišovy výmysly, a ano, o úlevě na dani v hodnotě 5 000,– jsem si vědom, ale celá sestava spolu s plnou licencí SW bez paušálu by mě vyšli na 30 000,–. Chce nás zničit?

Odpovědi
dubraro

Poslední věta je správně. Ano, chce vás zničit.

mosoj

Z dnešního jednání vlády vyplývá, že pro E-schopy a malé podnikatele s ročním obratem do 250 000 Kč/rok EET nebude povinná.
Nicméně, tam vy asi spadat nebudete, ale takové monstrum si není třeba pořizovat.
https://www.ka­savkapse.cz/

Opět podraz. Vyjímka se týká pouze těch, co platí daně paušálem a těch je prosím v republice 50 !!!!! slovy 50. Tentokrát si opravdu dělají ze živnostníků legraci !!

Drap

Můžeš fungovat třeba i přes pořádný telefon.

Marťas Q9

A jste si jist, že za použití mobilních zařízení pro EET v prostorách večerky nebude žádný finanční postih?

Dochy

Pokud mi něco neušlo, pak Babiš nenařizuje že EET musíte mít realizováno stabilní pokladnou. Viz http://www.etrzby­.cz/cs/vybave­ni-pro-evidovani-trzeb
„Mimo klasických pokladen je možné na základě zahraničních zkušeností využít pro evidenci tržeb například osobní počítač, notebook, tablet nebo chytrý telefon s příslušným software, připojením na internet a tiskárnu.“