Koronavirus

Je normální, že je vzduchovací motorek teplý? Nemůže se to třeba nějak rozbít?

Nejlepší odpověď
Kepler

Ano, je to normální.

Další odpovědi
orwell

Teplý je široký pojem. Jestli myslíš vlažný, tak je to úplně normální. Pokud se z něj kouří, slabě páchne a neudržíš na něm ruku, tak to normální nebude. Provozní tepolota některých elektrických zařízení může být klidně i 70°C. Teplota předmětu, na kterém ještě udržíš ruku, je asi 56°C. Zkus si osahat třeba nějaký sítový napájecí adaptér, např. nabíječku akumulátorku v mobilu a pod. Po hodině provozu určitě studený nebude. V tvém případě je asi všechno v pořádku, řekl bych. Motorek s nějakou závadou způsobující opravdu nadměrné oteplení dlouho fungovat nebude a pravděpodobně by ti už zdochnul.

Dochy

Teplý je normální. Předpokládám, že jde o ten vibrační typ. Tam je cívka která hezky v rytmu sítě cloumá kotvou, která cloumá s gumovou membránou… Ta cívka se zkrátka zahřívat bude. Nemělo by to výt ale příliš.