zjentek

Je níže popsaný problém jednoznačně působen rušením okolních signálů?

50m od baráku je wifi, z které beru signál. Je přímo proti oknu, za nímž mám notes. Otevřu okno- signál zmizí, zavřu okno- signál zesílí.
Takže v tomto případě, ruší mi jednoznačně různý okolní signály můj kanál?
.............­.............­.............­..........
Ad Cenobita- tak to by mě nenapadlo! Ta skla jsou tónovaná, ale folie na nich není. A byla dražší, takže, je to pravděpodobné?

Odpovědi
mosoj

Okno je zajisté „plastové“, ve skutečnosti je to poplastovaný hliník. Při zavření okna máš rámovou anténu, vzhledem k poloze vysílače vůči oknu.
A co je anténa, no přeci ten nejkvalitnější zesilovač.

orwell

Zde lze rozvíjet různé teorie, protože je těžko můžeme potvrdit, či vyvrátit. Vzpomínám si na jednoho pana profesora s několika tituly, který nám vyprávěl, jak kdysi dostal za úkol něco podobného vědecky zdůvodnit. Nejkrásnější byla jeho závěrečná slova, která si dodnes pamatuji: „..... a čert ví, čím to vlastně bylo.“
Šíření elektromagnetických vln patří k nejobtížnější látce při výuce sdělovací vysokofrekvenční elektrotechniky i v těch nejjednodušších případech (homogenní izotropní prostředí, rovinná vlna).

Cenobita

Nejspíš závisí i na materiálu toho okna a té skleněné tabule, existují i tabule s pokovením (antireflexy), třeba to tvoje okno působí jako zesilovač signálu či anténa – těžko říct.

zjentek

mosoj: paráda a v rámu je ještě mřížka, jako dekorace. To je ještě lepší? Nebo spíš horší pro rámovou anténu? ;)