_136

Je náročné hrát hru Scrabble?

Nejlepší odpověď
quentos

Jak pro koho. ;{)> Když máš alespoň trochu talent, kombinační a strategické myšlení a slovní zásobu, těžké to není.
(Je to podobně nezodpověditelný dotaz, jako kdyby ses zeptal šachového amatéra mého typu, jestli je těžké hrát šachy, a pak se zeptal na totéž přirozeného talenta a mistra světa…)
Na závodní úrovni to těžké už je, ale opět – čím nevytrénovanější a „laičtější“ hráč, tím je to pro něj těžší. Jak říkal 6násobný mistr ČR Pavel Podbrdský, když s ním poté, co získal šestý titul mistra, dělaly rozhovor Květy: „Spousta lidí přijde, vidí XU a rozloučí se.“ Základem je totiž naučit se dvou- a třípísmenné výrazy, valnou většinu z nichž v životě mimo scrabble nepoužiješ.
Pro ilustraci, jak je důležitá vytrvalost, a pro srovnání:
Začal jsem ho hrát v roce 1994 a po pár letech už se mnou v rodině nikdo hrát nechtěl.
Když jsem však začal v roce 2007 hrát závodně, dostal jsem těžkou čočku. Ale nenechal jsem se odradit a vytrénoval jsem se postupně tak, že jsem to v roce 2010 dotáh na republiku a v roce 2011 (a 2013) dokonce na mistrovství světa (v anglické verzi v ČR jsem zatím nenašel přemožitele). V roce 2012 jsem si v české verzi odvezl první zlato z kvalifikačního turnaje a na republice jsem to dotáhl zatím třikrát do první desítky (nejlépe na sedmé místo).
No a před pár lety jsem začal flirtovat i se slovenskou verzí a letos na slovenském turnaji (byť nekvalifikačním) mám první bronz.
Takže chce to nejen výše uvedené vlastnosti, ale i píli a vytrvalost. Nemohu nezakončit slovy nejmenovaného mistra ČR ve scrabblu: „Jak je ten scrabble jednoduchý, když se to umí…“ :{DD>

Další odpovědi
marci1

Hrát Scrabble je těžké. Chce to výbornou znalost jazyka, výbornou představivost, rychlost myšlení apod. Na to by ti nejlépe odpověděl „quentos“. Ten je ve Scrabblu přeborníkem. 🙂

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.