Avatar uživatele
_136

Je náročné hrát hru Scrabble?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? quentos, marci1 před 1110 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

Jak pro koho. ;{)> Když máš alespoň trochu talent, kombinační a strategické myšlení a slovní zásobu, těžké to není.
(Je to podobně nezodpověditelný dotaz, jako kdyby ses zeptal šachového amatéra mého typu, jestli je těžké hrát šachy, a pak se zeptal na totéž přirozeného talenta a mistra světa…)
Na závodní úrovni to těžké už je, ale opět – čím nevytrénovanější a „laičtější“ hráč, tím je to pro něj těžší. Jak říkal 6násobný mistr ČR Pavel Podbrdský, když s ním poté, co získal šestý titul mistra, dělaly rozhovor Květy: „Spousta lidí přijde, vidí XU a rozloučí se.“ Základem je totiž naučit se dvou- a třípísmenné výrazy, valnou většinu z nichž v životě mimo scrabble nepoužiješ.
Pro ilustraci, jak je důležitá vytrvalost, a pro srovnání:
Začal jsem ho hrát v roce 1994 a po pár letech už se mnou v rodině nikdo hrát nechtěl.
Když jsem však začal v roce 2007 hrát závodně, dostal jsem těžkou čočku. Ale nenechal jsem se odradit a vytrénoval jsem se postupně tak, že jsem to v roce 2010 dotáh na republiku a v roce 2011 (a 2013) dokonce na mistrovství světa (v anglické verzi v ČR jsem zatím nenašel přemožitele). V roce 2012 jsem si v české verzi odvezl první zlato z kvalifikačního turnaje a na republice jsem to dotáhl zatím třikrát do první desítky (nejlépe na sedmé místo).
No a před pár lety jsem začal flirtovat i se slovenskou verzí a letos na slovenském turnaji (byť nekvalifikačním) mám první bronz.
Takže chce to nejen výše uvedené vlastnosti, ale i píli a vytrvalost. Nemohu nezakončit slovy nejmenovaného mistra ČR ve scrabblu: „Jak je ten scrabble jednoduchý, když se to umí…“ :{DD>

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Hrát Scrabble je těžké. Chce to výbornou znalost jazyka, výbornou představivost, rychlost myšlení apod. Na to by ti nejlépe odpověděl „quentos“. Ten je ve Scrabblu přeborníkem. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby