Matiselis

Je možné, že mému tělu ergonomická kancelářská židle vyhovuje méně než jídelní židle?

Dobrý den, snad spadá do této poradny… Trápí mě u PC bolesti hlavně ramene. Prošel jsem všechny možné příčiny a asi to bude nesprávnou polohou sezení.
Je pravda že jsem trochu shrbený a někdy i předkloněn… Problém je že má kancelářská židle má nějakou mechaniku, kvůli které jakmile se opřu (o materiál, který se značně sám o sobě prohýbá), tak se nakloní sedadlo nahoru a opěradlo dozadu… Což je úplně hrozná poloha pro práci, hlavu musím mít hrozně shrbenou, abych vůbec viděl na obrazovku, připadám si že prepadnu…
K věci: vím, že se takto „houpací, pohyblivé“ židle doporučují z ergonomických důvodů… Ale mě to prostě nevyhovuje, když se nemám pořádně o co opřít… JE TEDY CHYBA V MÉ POLOZE, V MÝCH SEDÍCÍCH NÁVYCÍCH, ANEBO MÁM ZKRÁTKA INDIVIDUÁLNÍ POSTAVU, které dělá dobře normální, jídelní židle, která se nedoporučuje pro jakékoli delší sezení?

Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
seraphico

Ve finále může být příčinou vše dohromady. Pokud tvá kancelářská židle není polohovatelná a nedá se tedy nastavit pro jiný typ těla, tak zkus podsedák nebo bederní opěrku. V nejhorším případě to bude na výměnu židle.

Já třeba zase trpím, když cestuju vlakem CityElephant. Rychlíkem je to v pohodě, ale osobák, to je jiné kafe. 😄

Čili mnohdy stačí opravdu málo a tělo to pozná a dá nám samo vědět.

Samozřejmě se nedá vyloučit příčina chronického původu.

Další odpovědi
elkon

Kdysi byl dělán velký průzkum na téma počítač a sezení. jako vítěz testu vyšla klekačka. Tady máš výběr: https://www.kle­kacka.cz/k/kle­kacka-k-pocitaci/

cappuccino

Podle tveho popisu to ani tak neni zidli, jako vyskou tveho PC. Zkus si ho necim podlozit, aby byl vys anebo si dat zidli o neco niz.
Nemas stul, co se da upravit do vysky?
Mozne je vsechno, ale pochybuju, ze je to jen tou zidli. Pises, ze jsi shrbeny a predkloneny. Tam nehraje ta vyska.

Ametyst

Když mám potíže se zády u počítače, občas sedávám na skákacím míči. Má průměr asi 70 cm, je obrovský, a nutí mě zapojit i svaly, o kterých nevím.
Jakmile bolí rameno /ramena, může to nastat při špatném dýchání: ramena musí být uvolněná, a ne napjatá. Nesmí se při nádechu zdvihat!

Dochy

„Ergonomické kancalářské židle“ – pokud jsou polohovací, tak snad mají zároveň i nějakou aretaci polohy. Pokud to u té Tvé nefunguje, osobně předpokládám, že je vadná a nech ji opravit, nebo sežeň jinou. Židle pro práci musí poskytovat hlavbě oporu, nelze cvičit a posilovat záda celý den.

Kelt

Možná je to trochu psychologie – dobře sedíš při jídle, tak ti také chutná jídlo, no a děláš na počítači, sedíš, nesedí se ti dobře, ale musíš to nějak přečkat, tak se zabereš do práce a na pohodlí nemyslíš. Taková židle, která je nastavitelná v několika polohách, je strašně drahá a není to nejlepší. Taky bych potřeboval židli k počítači, ale raději si koupím dřevěnou čtyřnožku než otočný hybrid.

Michálek1245

Jako teoreticky to samozřejmě možné je. 🙂 Každé tělo je trochu jiné. Na druhou stranu ale jídelní židle jako pracovní nemůže fungovat z ergonomického hlediska. Jako třeba nedovedu si představit, že" levné jídelní židle dřevěné":https://inhau­s.cz/bydleni/ji­delni-zidle/c-1/p-drevene/ fungují jako posezení u práce na home office. Jasně, když jsme předělávali byt a stěhovali se, tak to člověk ten týden zvládnul. Ale na práci mám raději pohodlí. :)