frogles

Je možné zastavit snášení vajíček Zebřičce, když nemá samečka?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli lze zabránit tvoření vajíček u zebřičky. Máme doma samičku bez samečka a po roce nám začala z ničeho nic snášet vajíčka. A my se bojíme, že by jí t mohlo vysílit. Děkuji za dpověď

Nejlepší odpověď
beer

Nebojte se, nic se jí nestane.
Je to zcela přirozené, děje se to i v přírodě a tam jim do toho také určitě nikdo nemluví 🙂 Tak ji nechte snášet a nerušte ji.
Studium
P.S: weronika si pravděpodobně myslí, že bez hnízda ta samice svoje vejce v těle asi vstřebá. Což je ale totální nesmysl ))

Další odpovědi
badisko

Ne hnizdit ji nedonutite dokud si bude moct udelat hnozdo …apropo zebricky nejsou vubec rady samy doporucuji alespon par …nebo to kombinovat s Chuvickou Japonskou ..myslim ze tento ptak neni nijak vzrustem velky… aby jste si nemohla poridit jese jednoho operence …:D

weronika

Odstranila bych hnízdo a vše, kam by ji mohlo napadnout vejce snést.
Je u ní asi nějaká porucha, ale nedočetla jsem se jaká…

frogles

My ji právě našli loni na silnici ve sněhu promrzlou, nikdy jsme ptáčka doma ani nechtěli, ale nechat ji tam prostě nešlo :) Ona snáší do krmítka :D bohužel tam i spí :) takže vzít jí ho by bylo špatné