pn65

Je možná okamžitá výměna vína kvůli špatně nalepené zadní etiketě na láhvi?

Koupil jsem značně drahé luxusní víno ale bohůžel jsem zjistil, že zadní etiketa je špatně nalepená na láhvi.
Jelikoš to má být dárek ke kulatinám tak je tento štítek dost důležitý, jelikoš tento štítek je potištěná průhledná fólie, nechci tento štítek spravovat a budu muset toto víno vyměnit.
Akorád nevím, jestli mě ho hned vymění jako reklamace, nebo jestli musím odstoupit od smlouvi.

Máte někdo zkušenost, jedná se o českého dovozce.

Odpovědi
marci1

Myslím si, že solidní prodejce Ti vyhoví a láhev vymění. 🙂

ivzez

Jestli víno bylo zakoupeno v kamenném obchodě,
není nárok na výměnu (ani odstoupení od smlouvy).

Jelikož křivě nalepená etiketa nemá vliv na kvalitu vína,
nelze podle mne uplatnit ani reklamaci.

Ale stejně jako Marci1 si myslím,
že solidní prodejce (dovozce) víno vymění.