berry38

Je momentálně vhodná doba na prodej zlata?

Přibližně před rokem jsem se ptal v jedné prodejně na cenu jedné mince. Bylo mi řečeno, že pokud mám zájem jí prodat, tak by bylo potřeba ještě nějakou obou počkat, cena by pak mohla být i dvojnásobně vyšší.
Čtu o tom, že cena zlata za poslední dobu zvýšila. Je nějak možné doporučit vhodnou dobu na prodej zlatých mincí?

Odpovědi
Rokio

Ano, je.

Drap

Počkej ještě 20 – 30 let, a bude zřejmě cena podstatně výhodnější.

Pepa25

Obávám se, že to není dobře položená otázka. Nikdo samozřejmě netuší, jaká bude v budoucnu cena zlata. Navíc nepíšete to důležitější pro rozhodnutí o vašem prodeji: za jaké ceny jste nakoupil, jaký máte investiční horizont, kolik v tom máte atd. Takže asi nezbývá, než se zeptat toho „experta“, který vám věštil dvojnásobek …
P.S. pokud jde o minci, pak je otázka, jaká část ceny tvoří zlato a jaká sběratelská hodnota, která samozřejmě může časem narůst …