Martas

Je lepší nový externí pevný disk naformátovat do souborového systému FAT32,nebo NTFS?

Odpovědi
Miroslavst

Pro windows xp a výše naformátovat NTFS.
Systém souborů NTSF umí komunikovat i s FAT32, ale obráceně ne.

anonym

Pokud potřebuješ na disk ukládat větší soubory než 4GB tak budeš potřebovat Ntfs …

fat32 má také větší sklon k fragmentaci, a tak je pro zachování výkonu nutné častěji defaragmentovat

Ntfs ale nebývá podporován na jednodušších zařízeních, takže takový disk pak třeba nepřipojíte k dvd přehrávači s usb portem pro připojení externích disku …