Savier

Je koňské tělo uzpůsobené na to, aby se na něm jezdilo?

Nebolí ho záda?

Odpovědi
Filip84

Nebolí, funguje to tak tisíce let, tak nad tím nešpekuluj a nesnaž se to měnit.

Samozřejmě nesmíš si pořídit koně velikosti psa a posadit na něj stodolu velikosti Heleny Růžičkové: Ty máš, co já vím, 70, 80, 90 kg, kůň má klidně i tunu, ale tu tunu má těžkotonážní kobyla, do zápřahu, formanský kůň, jezdecký má tak 700 kg, zhruba. No dobře, no, furt je to zhruba 10× tolik.

Filip84

Vlastně je to podobné, jako když sedmdesátikilový chlap nese sedmikilový batoh.