juie

Je časté…???

zavirování počítače staženým programem jako je třeba skype???

Nejlepší odpověď
beer

Stává se to, ale dost záleží na tom, odkud a jaký program stahuješ. Na nedůvěryhodných serverech pak častěji. Občas se ale stane i to, že free antivir ti oznámí falešnou detekci viru (planý poplach)

Zdroj: vlastní zkušenost

Další odpovědi
Hlada

Pravděpodobnost zavirování počítače staženým programem je zanedbatelná. Omezovat se v používání počítače je zbytečné, obavu z poškození PC virem není nutné přehánět. Stačí antivirový program a firewall. Důležitější je mít aktuální zálohu celého systémového disku, ze které by bylo možné za chvíli obnovit funkci i v případě poruchy HW.

chudst

Mate na mysli instalackou? Pak je to asi spise vyjimka, zalezi, odkud jste ho stahla, ale pokud z oficialnich stranek, nemate se ceho bat.

Pokud myslite, jak caste je zavirovani pres skype (kdyz uz ho pouzivate), pak zalezi na uzivatelich. Mate-li antivirak, zaply firewall a nejste jedna z tech, co bezhlave oteviraji „divnou webovou adresu“, kdyz nahodou jen tak sama od sebe od nekoho prijde, pak se taky nemate ceho bat.

elektrikář

Každý počítač by mněl osazen antivirem ten hrozby z venku filtruje.

RomanP

Skype je sám o sobě Vir, od jisté doby mě tady ty kecálkové jako je Skype či ICQ nesmí do PC