Lgee

Je Bitcoin podvod kontrolovaný elitami?

Kontrolují ho jelita?

Odpovědi
Pepa25

Ne, je to původně zajímavý projekt geeků, který se zvrhnul, když začal být ve velkém zneužívaný na praní špinavých peněz a legalizaci šedé ekonomiky, hlavně v Číně a rozvojovém světě. No a v poslední fázi do toho vstoupila chamtivost a chytili se toho MLM „prodejci deště“. Očekávám, že pád bude tvrdý.

Disraeli

Ne, tak jako každá kryptoměna není závislá na státě, vládě ani tvůrci/autorech… Není kontrolovaná, regulovaná. Narozdíl od fiat měn.
Pokud odpůrci něco takového kritizují, tak většinou nevědí, co to je a jak to funguje (nebo je někdo napálil nebo přišli o investici… Nikoli ovšem z důvodu, že by kryptoměny nebo vyloženě Bitcoin byly podvod, ale protože NĚKOMU naivně naletěli nebo se jim prostě nevydařila investice). Pravděpodobnější je ovšem ta neznalost a zatvrzelost.

elkon

S ohledem na to, že se EU chystá toto zakázat, tak je to možné.

anonym

Nemyslím si.

JežíšKristus

V zásadě ano, respektive evidentně ho vlastní nejvíce.

Rys95

Není o tom pochyb.

EMA82

NE