FlAsh_7

Je 1,50 Kč 2 koruny?

Nejlepší odpověď
Drap

Při placení se ti to tak může jevit, pokud kupuješ 1 ks. Když však těch kusů koupíš 500 máš oproti dvěma korunám úsporu 250 kč. Snaž se své otázky formulovat tak aby jim bylo možno porozumět a každý věděl na co se ptáš. Tebou položená otázka nedává smysl.

Další odpovědi
Rokio

Pokud je cena v krámě za rohlík 1,50 Kč, tak zaplatíš 2 Kč, protože haléři se už neplatí v tuzemsku. Cena se zaokrouhluje podle matematických pravidel.

V takovém případě je dobré nakupovat v sudém množství.

Dochy

Ne, koruna padesát je koruna padesát. Třista je třista.

Pepa25

Ne, při dnes běžném placení kartou není žádný důvod zaokrouhlovat a 1,50 Kč je pořád 1,50 Kč. Vidím to pokaždé na pumpě: naberu kolik potřebuju, na pokladně naskočí třeba 963 Kč, řeknu „kartou“ a částka přeskočí na 962,60 Kč, které zaplatím …

elkon

Co je to za nesmysl?

da ny

Otázka je špatně, nevhodně, nejasně, nesrozumitelně položena!
Ano, pak zní jako „nesmysl“.

da ny

Pětka (padesátník), se po zrušení kovových , haléřových mincí,
vždy zaokrouhlovala směrem nahoru.
V matematice také.