bolak

Jde v ASCII napsat dolní index?

A nemyslím podtržítkem.

Nejlepší odpověď
RedC22

Ne. To by totiž znamenalo, že by pro každá znak musela existovat její varianta v podobě dolního indexu. To by se do 128 znaků určitě nevešlo.

Další odpovědi
Skeptik

Použij multi-byte nebo wide character. Jestli používáš C nebo C++, tak se jedná o datové typy wchar_t nebo v revizi z roku 2011 char16_t a char32_t, které jsou součástí hlavičkového souboru <cwchar> v C++ nebo <wchar.h> v C. Ty by měly dovolit vícebitové znakové sady, ve které se nacházejí i znaky s horním a dolním indexem.

bolak

Sketptik: chci normálně používat zde na odpovědích dolní indexy (podobně jako horní > x³ x² x¹) v matematickejch příkladech…

existuje na to nějaká ALT+„něco“ zkratka?

Skeptik

∫∫∫

Skeptik

Tak vypadá to, že všechny znaky to tady nedovolí. Chtěl jsem použít i něco z http://en.wiki­pedia.org/wiki/Mat­hematical_Alpha­numeric_Symbols

Ale nejde to.

Skeptik

Tak ty ALT cody nejsou směrodatné. Já jsem například hledal ALT code na velké delta, ale vše, co jsem našel produkovalo naprosto odlišné písmeno. Myslím, že je to závislé na platformě. Nejjistější je si daný znak překopírovat. ∫∫∫ |

bolak

RedC22: mně by stačily dolní indexy pro číslo „1“ a číslo „2“, ty se nějak napsat daj?

RedC22

Odpovedi.cz ale běží na UTF-8 a to je něco docela jinýho, než ASCII. UTF-8 nějaký dolní indexy obsahuje.
Jsem zvědavej, jak se tu zobrazí toto: ₀ ₁ ₂ ₃ ₄ ₅ ₆ ₇ ₈ ₉

Zdroj: http://www.fi­leformat.info/in­fo/unicode/bloc­k/superscripts_an­d_subscripts/ut­f8test.htm

bolak

ok, dik :) to sem myslel.. ;)