Zlatý

Jde v ASCII napsat dolní index?

A nemyslím podtržítkem.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Pokročilý

Ne. To by totiž znamenalo, že by pro každá znak musela existovat její varianta v podobě dolního indexu. To by se do 128 znaků určitě nevešlo.

Další odpovědi:

Pokročilý

Použij multi-byte nebo wide character. Jestli používáš C nebo C++, tak se jedná o datové typy wchar_t nebo v revizi z roku 2011 char16_t a char32_t, které jsou součástí hlavičkového souboru <cwchar> v C++ nebo <wchar.h> v C. Ty by měly dovolit vícebitové znakové sady, ve které se nacházejí i znaky s horním a dolním indexem.

Diskuze k otázce

Zlatý

bolak

Sketptik: chci normálně používat zde na odpovědích dolní indexy (podobně jako horní > x³ x² x¹) v matematickejch příkladech...

existuje na to nějaká ALT+"něco" zkratka?

Pokročilý

Skeptik

∫∫∫

Pokročilý

Skeptik

Tak vypadá to, že všechny znaky to tady nedovolí. Chtěl jsem použít i něco z http://en.wikipedia.org/…

Ale nejde to.

Pokročilý

Skeptik

Tak ty ALT cody nejsou směrodatné. Já jsem například hledal ALT code na velké delta, ale vše, co jsem našel produkovalo naprosto odlišné písmeno. Myslím, že je to závislé na platformě. Nejjistější je si daný znak překopírovat. ∫∫∫ |

Zlatý

bolak

RedC22: mně by stačily dolní indexy pro číslo "1" a číslo "2", ty se nějak napsat daj?

Pokročilý

RedC22

Odpovedi.cz ale běží na UTF-8 a to je něco docela jinýho, než ASCII. UTF-8 nějaký dolní indexy obsahuje.
Jsem zvědavej, jak se tu zobrazí toto: ₀ ₁ ₂ ₃ ₄ ₅ ₆ ₇ ₈ ₉

Zdroj: http://www.fileformat.info/…

Zlatý

bolak

ok, dik :) to sem myslel.. ;)

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.