Avatar uživatele
bolak

Jde v ASCII napsat dolní index?

A nemyslím podtržítkem.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? manon před 4215 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
RedC22

Odpoveď byla označena jako užitečná

Ne. To by totiž znamenalo, že by pro každá znak musela existovat její varianta v podobě dolního indexu. To by se do 128 znaků určitě nevešlo.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?bolak Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Skeptik

Použij multi-byte nebo wide character. Jestli používáš C nebo C++, tak se jedná o datové typy wchar_t nebo v revizi z roku 2011 char16_t a char32_t, které jsou součástí hlavičkového souboru <cwchar> v C++ nebo <wchar.h> v C. Ty by měly dovolit vícebitové znakové sady, ve které se nacházejí i znaky s horním a dolním indexem.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

Sketptik: chci normálně používat zde na odpovědích dolní indexy (podobně jako horní > x³ x² x¹) v matematickejch příkladech…

existuje na to nějaká ALT+„něco“ zkratka?

před 4215 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Skeptik

∫∫∫

před 4213 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Skeptik

Tak vypadá to, že všechny znaky to tady nedovolí. Chtěl jsem použít i něco z http://en.wiki­pedia.org/wiki/Mat­hematical_Alpha­numeric_Symbols

Ale nejde to.

před 4213 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Skeptik

Tak ty ALT cody nejsou směrodatné. Já jsem například hledal ALT code na velké delta, ale vše, co jsem našel produkovalo naprosto odlišné písmeno. Myslím, že je to závislé na platformě. Nejjistější je si daný znak překopírovat. ∫∫∫ |

před 4213 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

RedC22: mně by stačily dolní indexy pro číslo „1“ a číslo „2“, ty se nějak napsat daj?

před 4215 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
RedC22

Odpovedi.cz ale běží na UTF-8 a to je něco docela jinýho, než ASCII. UTF-8 nějaký dolní indexy obsahuje.
Jsem zvědavej, jak se tu zobrazí toto: ₀ ₁ ₂ ₃ ₄ ₅ ₆ ₇ ₈ ₉

Zdroj: http://www.fi­leformat.info/in­fo/unicode/bloc­k/superscripts_an­d_subscripts/ut­f8test.htm

před 4215 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

ok, dik :) to sem myslel.. ;)

před 4215 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek