Zlatý

Jakým způsobem posílají ty velký firmy reklamní e-maily tisícům registrovaným uživatelům najednou?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Hromadné rozesílání reklamy po internetu, spravování kontaktů, přednastavitelný automat na mnoho operací v emailingu (zaslání automat. odpovědí, emailing. kampaně atd.) je placenou službou.

Např. zde:
http://www.centralnews.cz/…

Jednotlivé reklamní kampaně se posílají na databázi uživatelů pomocí software, téměř automatická správa emailingu je realizována pomocí tzv. autoresponderů.
K provozu však potřebujete databázi kontaktů, na které se bude posílat.

Obecně se ty firmy liší v serióznosti získávání právě databází uživatelů.
Zatímco některé firmy si seriózně databázi klientů vytvářejí (pomocí registračního formuláře na webových stránkách, realizují-li obchod - nechají si od zákazníka doplnit email atd. ...prostě kontakt (email) získají s vědomím jeho majitele.... nebo

jiné firmy (a těch je bohužel v ČR stále většina) databázi kontaktů někde koupí / ukradnou a následně databázi těchto uživatelů spamují! To je ta špatná kategorie a taková kampaň má velice nízkou úspěšnost.

Další odpovědi:

Bronzový

Jelikož jak píšeš je to tisícům zákazníku, tak k tomu musí mít min. 4 - 10 serverů.

Z prostého důvodu. Pokud by poslaly tolik emailů z 1 severu = 1 ip adresy tak mnoho spam filtrů by si toho všimly a okamžitě by následovala blokace. Proto to dělají že každou hodinu pošlou z každého serveru např. 50 - 100 emailu.

Bronzový

Diskuze k otázce

Zlatý

bolak

l564: mě by spíš zajímalo, jak bych to mohl udělat já, jelikož mám databázi uživatelů kterým semo tamo pošlu nějakej ten virtuélní pamflet, a ta už se rozrostla na stovky, takže klasická emailová schránka už je na obtíž...

Zlatý

bolak

Pájo: takže musím obrátit kapsy, jinak mi kuře hrabat nebude?

Zlatý

Pájo

Bude... alespoň po omezený čas, mají většinou bezplatnou zkušební dobu...

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.