halík

Jakým kabelem je možné připojit tablet k internetu? A jak dlouhý je možno koupit? Existuje redukce pro prodloužení?

Internet máme rozvedený po domě(ve zdi) a krabičku pro příjem signálu máme na střeše domu. Wifinu nemáme.

Nejlepší odpověď
Dochy

No takovým jaký odpovídá vaší síti. Podle toho co píšete předpokládám že máte po domě rozveden ethernet (zásuvky RJ45 – takový trochu větší nový telefonní konektor s 8 kontakty – pro srovnání telefon používá RJ11 se 4 kontakty, zpravidla používá jen 2 z nich)

Ale problém je s tabletem který ethernet zpravidla nemá (alespoň jsem ještě žádný takový neviděl). Některé tablety ethernet mohou podporovat viz http://www.axa­go.cz/cz/novin­ky/jak-pripojit-android-tablet-k-ethernetu.html
ale budete potřebovat ještě převodník z USB na ethernet, který nebude zrovna levný a kabel USB-OTG (za pár korun)

Osobně si myslím, že by pro vás byl lepší WiFi AP/router – který můžete pořídit za cca 300 a strčíte ho do té vaší ethernet zásuvky a z tabletu se připojovat přes WiFi.

Další odpovědi
cochee

Používám viz Zdroj, jde o USB-Ethernet adaptér, ve spojení s OTG kabelem a jede jak fík, přestože je určen pro USB 3, zatímco v tabletu mám USB 2. Je to už archivní model, i-tec vyrábí novější zařízení. Ceny začínají mezi 200–300 kačkama (pro Dochyho, žádná hrozná drahota). Akorát pokud se někde nedočteš, že zrovna ten model funguje s androidovým tabletem, tak opatrně s koupí – nejlépe přes e-shop, protože tak můžeš zboží vrátit bez udání důvodu. Ony totiž neexistují žádné „ovladače pro Android“ na rozdíl třeba od Windows, Android musí mít podporu přímo v sobě.

Upr.: samozřejmě existují i jiní výrobci takového druhu adaptéru, namátkou třeba Axago, ceny jsou podobné.

Zdroj: https://www.i-tec.cz/?t=3&v=369

Arne1

To nepůjde. Propojit by to sice přes několik redukcí šlo, ale problém by byl v neexistenci ovladačů. A cena za ty redukce by byla srovnatelná s nějakou levnější WiFi.

jáára

Ono za 3kila by se nechal udělat i ten USB ethernet, ale WiFi je pohodlnější.

Arne1

Neřešíš problémy s obladači. Pokud je to počítač, tak si ty obladače vezme z přiloženého CD, nebo zkusí použít něco vestavěného. Ale kde by to měl vzít tablet s Androidem ?