hippeace

Jaký to může být parazit? Vypadá jako bílá pohybující se hmota…

Našla jsem na kocourovi bílou hmotu a vzápětí jsem zjistila že se hýbe, je trochu jako měňavka hýbe se témeř všemi směry a je podlouhlá. Myslela jsem že jen cosi přitálh ale už jsem našla další tři, jenže já se k veterináři s ním nedostanu leda bych ho tahala v náručí pěšky tak jsem se chtěla zeptat jestli to neznáte.

Nejlepší odpověď
briketka10

http://www.me­loidae.com/da­ta/0002/5-000-000-004-472.jpg
jestli to vypadá takhle pak je to tasemnice,
ale může to být i jiný červ, ale po článcích
lezou jen tasemnice..
stačí koupit v hypermarketu tabletu Drontal
podle váhy a kocourovi ji podat :)
Doplňuji:
napiš jestli ten parazit po chvilce
jakoby uschne to by byla určitě ta
tasemnice, jinak zabírá na všechny
parazity Drontal a Cestal stojí okolo
100,–Kč 2tablety na 4Kg váhy :)

Další odpovědi
mosoj

Škrkavka ( toxocara canis). Nepotřebuješ k veterináři. Kup si v lékárně Caniverm a dej mu půlku tablety ( je na 5 kg živé váhy). Protože je takto začervený cca po 14 dnech bych to zopakoval. Bacha na to ať se nenakazíš vajíčky . Potom pravidelně každého 1/4 roku.

Osobně jsem se minulý rok léčil na toxokarózu.
http://www.if­cor.cz/index.php?op­tion=com_conten­t&view=article&id=133:t­oxocara-canis&catid=3&I­temid=3

Doplňuji:
U koček je to toxocara cati u psů toxacara canis. Prašť jako uhoď.
Nicméně u lidí může mít nákaza vážné následky ( larvární toxocaroza) !!

anonym

K veterináři s kocourem budeš muset, vezmi s sebou vzorek trusu, případně toho, co pokládáš za „bílou hmotu“.
Volně prodejné prostředky k odčervení jsou určené především k prevenci nebo k odstranění méně závažného problému.
Pokud už z kocoura vycházejí samovolně nějaké články parazitů, bude potřebovat léčebnou kůru zacílenou na konkrétní problém, parazitologické vyšetření (minimálně pod mikroskopem) a veterinární léčiva, která se mohou podávat
v některých případech i injekčně nebo nejsou volně prodejná.
Domácí samoléčbou bez lékařského vyšetření úplného vyléčení nedosáhnete,
a jistota je jistota.
Problém nepodceňujte, nemusí se jednat o nákladnou léčbu, ale některé „potvůrky“ mohou být přenosné i na člověka!

beer

Rozhodně se nesnaž odstranit problém svépomocně, ale navštiv veterináře !
Více viz odpověď uživatele ontola.

Zdroj: Vet.praxe

briketka10

jéjé mosoji

když kliknu na Tvůj odkaz tak se
neotevře a navíc je zavirovaný :(

Mc Merkurion

otevře se a jde v pohodě

briketka10

hippeace

napiš, jak je asi ten parazit dlouhý a jakou má barvu ?

hippeace

Tak parazit uschl a veterinář zkonstatoval že je to Tasemnice dal nám vakcínu a řekl ať přijdeme na dva týdny znovu…
jenže já jsem se ptala na vakcínu u dalších veterinářů a ti mi řekli ža na tesemnice vůůbec není dělaná takže 250 korun táákhle letělo do ..
Koupila jsem Drontal. Včera ho Chrůňa dostal a ted se snažím sledovat zda z něj něco nevypadne zatím měl jen jeden průjem