Sarkaaa

Jaký notebook byste doporučili do školy?

Chtěla bych se zeptat, jestli by mi někdo nedoporučil notebook do školy?
Nějaký s dostatečnou pamětí a menší hmotností, zhruba do 16 tisic?
*NA VYSOKOU ŠKOLU

Odpovědi
Gestas

Vím, že jeden spolužák si notebook bral a nikdo s tím problém neměl (na gymnáziu, žádné zvláštní povolení neměl). Asi by to měl být spíš nějaký levnější model, na to, na co se má používat ve vyučování, stačí i ty nejslabší a když se zničí nebo je ukraden, zapomenut v autobuse atd. (což u notebooku, denně nošeného do školy hrozí více, než u notebooku používaného jen doma místo běžného PC), tak to nebude tolik bolet.

jpau

Tak jde o to co od toho očekáváš…

Model ti nikdo nepoví, záleží to celé na tom, co s tím budeš dělat. Za 16k lze sehnat např. použitý MacBook, který by asi mohl dávat smysl, záleží na preferencích…

Obecně se v této hladině doporučuji hledat model, co má alespoň 8GB RAM a FullHD display, ideálně ještě nějaký nemechanický disk (SSD, eMMC, …). Úplně ideálně se zaměřit na nějaký „business“ nebo „pro“ model (pokud vyjdou finance), bývají lépe mechanicky zpracované (nemusí být podmínka). Vyhnul bych se různým Asusům, Acerům, MSI, … a v této cenové hladině raději i Lenovu. Raději bych volil horší parametry a lepší značku – jak jsem ale psal, jde čistě o preference (počítám že škola = kancelářská práce).

@Edison
Jak víš co studuje? Já např. v 1. ročníku na SŠ bez notebooku v podstatě nemohl existovat (bavíme se o době před rokem 2010). Studoval jsem věci kolem letadel a vezmi si, že např. manuál jen k nějaké oblasti letadla (např. nějaký avio blok) má stovky stran, to jsem si je měl tisknout? Běžně jsme dostávali elektronické studijní materiály…

@jirka F
Nevím kde jsi na to přišel, poprvé jsem si elektronické poznámky začal psát v 7. tř. ZŠ a stačil mi souhlas vyučujícího.

Edison

Žádný. Ve škole se máš učit.

jirka F

Notebook by ti musel uznat ředitel školy,třídní učitel a Psycholog jako učební pomůcku.Jinak notebook do školy nepatří!!

Mohamed

Žádný, nejlépe můžu doporučit psací stroj :)

jirka F

No v naší ZŠ to jinak prý nešlo.Muselo se psát pouze do sešitů aby v tom byl pořádek.

Edison

Jpau: Pak je otázka špatně položená. Asi jiný by potřebovala na výuku IT, jiný na grafiku, jiný na videjo… Proto jsem odpověděl tak, jak sem odpověděl. Jestli POTŘEBUJE na výuku, pak by jí to měl sdělit profesor, který danou věc vyučuje.

jpau

No rozhodně nedosahuje kvality Tvé odpovědi – protože ta se týká něčeho úplně jiného. Je to úplně to samé, kdybych se zeptal jaké si mám koupit auto na ježdění do školy a Ty jsi mi odpověděl ať chodím pěšky. Je to nějaký tvůj výlev, ale nemá žádnou souvislost s otázkou ani informační hodnotu. Kdyby jsi uvedl rovnou ty samé argumenty jako uvádíš nyní, tak by to dávalo smysl, jenže já tě podezdřívám že jsi chtěl potrolit nějakého chudáka žáka/studentíka svými moudry (pak byla doplněna informace o VŠ a už to tolik nevyznělo) a proto jsi se na nic lepšího nezmohl 😉.

Edison

Tak jelikož jsem toho názoru, že do první třídy NTB školákovi opravdu nepatří, odpověděl jsem přiměřeně v tu dobu položené otázce… Ono je fakt super jí pak změnit, nebo upřesnit tak, aby některé odpovědi totálně ztratily smysl. Takže spíše lze Tvé chování chápat jako předem plánovaný útok na mě.