Lgee

Jaký je význam slova „celosvětový“?

Musí to být nutně úplně celý svět bez vyjímky, nebo stačí když je to drtivá/značná část nebo třeba pokud je něco rozseto po celém světě.

Příklad: Křestanství je náboženství které je celosvětové, existují však 4 malé země kde se křestanství nevyskytuje. Dá se mluvit tedy o celosvětovosti?

Nejlepší odpověď
annas

Stačí najít zdroj

celosvětový – s platností pro celý svět, týkající se celého svět
https://www.nechy­bujte.cz/

Celý svět je pojem relativní, převažuje je něco rozšířené ve většině zemí světa..

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.