joeyk

Jaký je rozdíl mezi ROUTREM a SVITCHEM?

Doplňuji:
porad nechapu:o)

Nejlepší odpověď
Alesh

Charakteristika

Netechnicky řečeno, router spojuje dvě sítě a přenáší mezi nimi data. Router se podstatně liší od switche, který spojuje počítače v místní síti. Rozdílné funkce routerů a switchů si lze představit jako switche coby silnice spojující všechna města ve státě a routery coby hraniční přechody spojující různé země.

---doplnění---
Pročti si ten odkaz + v tom článku najdeš odkaz na switch. Pak to pochopíš, věřím ti. 😉

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Rou­ter

Další odpovědi
Michal Kole

Router přesměrovává data mezi 2 sítěmi, na vyšší úrovni je bridge (most)

Switch je inteligentní rozbočovač ZA routerem a na rozdíl od HUBu, což je taky rozbočovač switch neposílá data na všechny PC v síti, ale jen PC kterému jsou data určeny (HUb pošle data na všechny PC a dochází k zahlcení a zpomalení sítě).