david22

Jaký je rozdíl mezi kartou Visa a Visa Elektron ?

Doplňuji:
michal kole> platit „žehličkou“: mohl bys to upřesnit?

Odpovědi
Michal Kole

Visa elektron nemá vystouplé písmo tudíž nelze platit „žehličkou“

www.visa.cz
Doplňuji:
Cituji z http://www.pe­nize.cz/15744-platebni-karty-a-jejich-druhy

To umožňuje jejich použití i u obchodníků, kteří nemají elektronický terminál, ale pouze tzv. žehličku (imprinter). Platba probíhá tak, že obchodník vloží kartu do imprinteru a otiskne veškeré údaje z karty na účet, který pak zákazník podepíše.

hanulka11

Tak s tímto jsme měli problém v cizině v jednom obchodě, je to už asi 3 roky – brali jen embosované karty -/ právě jen ty elektronické /- takže je lepší si dnes připlatit a vyžádat si právě embosovanou , pak tě nic nezaskočí