alex.agent

Jaký je rozdíl mezi cheatováním a hackováním? – Ve hrách…

Odpovědi
LeVovič

bude to stejné asi jako ponožky a fusekle :)

Katy81

nie som síce odborník, ale z môjho laického pohľadu – cheaty sú niečo, čo vlastne tvorcovia do hry sami vložili, cheat znamená podvod, t.zn. že napr. dokončíš úroveň, aj keby si ju de facto nikdy nezvládol, lebo by ťa zakaždým zabili. Ale tým, že použiješ cheat, vyberieš si napr. lepšiu zbraň, alebo sa zakaždým vyliečiš a ideš ďalej.

hackovanie je dnes dosť negatívny pojem – ako hackeri bývajú označovaní tí, ktorí preniknú do nejakého systému, aby škodili. Pravda, viem si predstaviť, že mnohí z nich to robia preto, aby dokázali, že ten či onen systém je nedostatočný, chybný alebo slabo zabezpečený. No niektorí to robia preto, aby ho mohli zmeniť (so zlým úmyslom) či využiť – jednoduchý príklad – nabúraš sa do systémov banky a vybieliš nejaké účty, prachy máš niekde na Bahamách a je ti fajn 😉
Alebo tí, ktorí rozširujú napr. vírusy (trójske kone a pod.) – ale tu sa fakt nevyznám 😁

hádam ti niekto znalejší terminológie a technológie dá odpoveď lepšiu než ja 😁

cochee

Cheatování – podvůdek při hře, nápomocný k snadnému (nebo vůbec) dokončení levelu či celé hry.

Hackování – úprava hry za nějakým účelem, např. trvalý cheat (neodstranitelný) nebo zlomení ochrany originální hry tak, aby se dala provozovat z neoriginální­ho média.