Terka333

Jaký je nejlepší program na tvorbu animovaných filmů?

Odpovědi
houbín

Animovaný film je moc obecný pojem.

Profesionální programy jsou například 3D Max Studio, Cinema 4D nebo Maya. Jsou to však obtížné programy, pro běžného uživatele cenově nedostupné a náročné na hardware.

Doporučil bych asi papír,tužku a foťák :D . Nebo Adobe Flash. Free programy jsou asi nepoužitelné, nebo alespoň velmi neintuitivní a nenabízí potřebné nástroje.

Fyzik

Tak při focení obrázků stačí fotoaparát a třeba Gimp nebo Photoshop, pro počítačové kreslení např. Illustrator nebo tedy i specifický Flash, pro skládání snímků za sebe a obecně tvorbu videí je známý Pinnacle, Vegas, nebo jsou určitě i zjednodušené programy přímo pro skládání snímků. Pro 3D počítačové animace pak programy, co psal houbín, tam je třeba ale ovládnout teorii programování, modelování a celkově hodně teorie kolem a nejlépe tým lidí.