Lenew

Jaký jazyk zvolit? Swift nebo C#?

Zdravím,

chci se prosím na něco zeptat.

Přemýšlel jsem, že bych se začal učit programovací jazyk Swift, vzhledem k tomu, že mám dost věcí od Applu a celkově mám Apple rád.. a Swift jako takový se mi docela i líbí, co jsem zatím zkoušel. Na druhou stranu se mi líbí i C#, který jsem si taky měl možnost vyzkoušet trochu. Nemám žádné extra zkušenosti v programování, jenom trochu PHP.

Nevím, který ovšem zvolit. Moje cíle jsou: jednoduchost (alespoň pro začátečníka), fajn plat a dostatek nabídek práce + materiálů k učení a možnost pracovat ve stylu na živnostenský list, tzn. sám na sebe (ze začátku to nejspíše nepůjde, ale postupem času bych rád tuto možnost měl a nemusel být zaměstnaný pod někým).

Který podle Vás má budoucnost, alespoň prozatím v ČR? Opravdu se programováním pro iOS, potažmo teda Swift, neuživím? Díval jsem se po nabídkách práce, když opominu, že je všude většinou Java, tak i ten C# jsem již několikrát viděl, ale Swift moc ne. Na druhou stranu.. dá se tímto vyloženě řídit nebo je realita trochu jinačí? Nerad bych skončil o hladu jen proto, že jsem se rozhodl špatně:)

Mohl by mi prosím někdo poradit? Který má větší význam se učit? Swift nebo C#?

Děkuji

Odpovědi
gecco

Nauč se Javu a PHP…
Nauč se SQL (obecně – je jedno, jestli pak budeš dělat v Teradata nebo SyBase)…
A nauč se C# – je ze v současnosti používaných jazyků, pokud vím, nejbližší strojáku…
___
Ale ani tohle ti nemusí zajistit to, že se jako OSVČ, bez renomé, uživíš…
😉
Na druhou stranu – dobré SQL a schopnost analýzy problému – 60k€+/rok hrubého žádný problém…