Jaký by mohl být důvod?

V noci jsem „uklízel“,t.j.mazal staré záležitosti,vše probíhalo normálně.Když bylo hotovo,všimnul jsem si, ře procesor(CPU)jede na 100%.Když ale makal 15 min.,30 minut a evidentně hodlal pokračovat,vypnul jsem PC,vyčistil Cleanerem,spustil pár testů(viry) a nic.Teď běží normálně.Co se stalo? Díky.

Nejlepší odpověď
Wolf_Net

Pokud je tím úklidem myšleno i odinstalování programů, může se to stát. (něco se zacyklí a CPU zpracovává jednu a tutéž informaci a to až do vyčištění RAM – restartu, kde se procesy drží)

Jinak na programy typu TuneUP utilites, registry cleaner atp pozor. Pokud nevíš, co přesně se to chystá z registru odstranit, udělej si vždy zálohu. Jinak se Ti může stát, že Ti to sáhne kam nemá a místo zlepšení výkonu se to zhorší. Dřív jsem používal TuneUP a bylo to fajn, ale pak se mi stalo, že nešly zobrazovat náhledy a po obnově zálohy to bylo ok.

A pokud se to vytížení stane znovu, udělej následující

  1. CTRL+ALT+DEL
  2. správce úloh
  3. procesy
  4. v menu nahoře zobrazit → vybrat sloupce
  5. vyber využití procesoru a potvrď

teď ve správci úloh vidíš přesně, který proces ti žere CPU. Samozřejmě „nečiné procesy systému“ jsou v pohodě, to jen znamená, že se komp nudí. (CPU je vytíženo např na 1% a z tohoto 1% patří 100% nečiným procesům systému)

A jinak, pokud ten proces, který žere 100% CPU je svchost, patří to Windowsím vnitřním službám = něco je špatně ve Windows. (Linux nezmiňuji, ale ten asi nepoužíváš, viď?)

Pak možná také najdeš nějaké info v eventlogu neboli protokolu událostí..

tento počítač → pr. klik → spravovat a tam někde je prohlížeč událostí, rozdělený na tři kategorie. Systém, zabezpečení a aplikace. (ve WinXP a 7 je toho víc)

Tak se podívej, jestli tam není nějaký záznam z inkriminova­né doby.

Další odpovědi
anonym

U visty jsem si zvykl, že po několika hodinách prohlížení internetu Operou je vytížení CPU 90 – 100%. Nepomůže ukončení programů, jen restart.

anonym

Pro Wolf Neta. Díky.To bude ono.Likvidoval jsem i programy.Vypadá to na cyklus.Ono se to vůbec chovalo „jinak“.Občas to připozamrzlo,Jed­ntl.kroky naskakovaly netradičně.Takže pak byl i restart,teď to možná nesmyslně defragmentuju.Ale zatím se chová slušně.A dík za tip-podívám se do Protokolu, atd.Chtěl bych vědět,co se vlastně přihodilo.