Jaký by mohl být důvod?

V noci jsem "uklízel",t.j.mazal staré záležitosti,vše probíhalo normálně.Když bylo hotovo,všimnul jsem si, ře procesor(CPU)jede na 100%.Když ale makal 15 min.,30 minut a evidentně hodlal pokračovat,vypnul jsem PC,vyčistil Cleanerem,spustil pár testů(viry) a nic.Teď běží normálně.Co se stalo? Díky.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokud je tím úklidem myšleno i odinstalování programů, může se to stát. (něco se zacyklí a CPU zpracovává jednu a tutéž informaci a to až do vyčištění RAM - restartu, kde se procesy drží)

Jinak na programy typu TuneUP utilites, registry cleaner atp pozor. Pokud nevíš, co přesně se to chystá z registru odstranit, udělej si vždy zálohu. Jinak se Ti může stát, že Ti to sáhne kam nemá a místo zlepšení výkonu se to zhorší. Dřív jsem používal TuneUP a bylo to fajn, ale pak se mi stalo, že nešly zobrazovat náhledy a po obnově zálohy to bylo ok.

A pokud se to vytížení stane znovu, udělej následující

1) CTRL+ALT+DEL
2) správce úloh
3) procesy
4) v menu nahoře zobrazit -> vybrat sloupce
5) vyber využití procesoru a potvrď

teď ve správci úloh vidíš přesně, který proces ti žere CPU. Samozřejmě "nečiné procesy systému" jsou v pohodě, to jen znamená, že se komp nudí. (CPU je vytíženo např na 1% a z tohoto 1% patří 100% nečiným procesům systému)

A jinak, pokud ten proces, který žere 100% CPU je svchost, patří to Windowsím vnitřním službám = něco je špatně ve Windows. (Linux nezmiňuji, ale ten asi nepoužíváš, viď?)

Pak možná také najdeš nějaké info v eventlogu neboli protokolu událostí..

tento počítač -> pr. klik -> spravovat a tam někde je prohlížeč událostí, rozdělený na tři kategorie. Systém, zabezpečení a aplikace. (ve WinXP a 7 je toho víc)

Tak se podívej, jestli tam není nějaký záznam z inkriminované doby.

Další odpovědi:

U visty jsem si zvykl, že po několika hodinách prohlížení internetu Operou je vytížení CPU 90 - 100%. Nepomůže ukončení programů, jen restart.

Diskuze k otázce

anonym

Pro Wolf Neta. Díky.To bude ono.Likvidoval jsem i programy.Vypadá to na cyklus.Ono se to vůbec chovalo "jinak".Občas to připozamrzlo,Jedntl.kroky naskakovaly netradičně.Takže pak byl i restart,teď to možná nesmyslně defragmentuju.Ale zatím se chová slušně.A dík za tip-podívám se do Protokolu, atd.Chtěl bych vědět,co se vlastně přihodilo.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.