agentpv

Jaký adaptér do zásuvky na 220V si mám koupit do Itálie (Jesolo kemp u Caorle), abych mohl zapojit např. notebook?

Odpovědi
Filip84

No, asi italský, když do Itálie, viď? 😅 Protože třeba britský je príma, ale v Itálii moc fungovat nebude, jako. Například! 👌🤪

Třeba tenhle?: https://www.i­pal.cz/p/cestov­ni-redukce-pro-italske-zasuvky/

Je však pravděpodobné, že bude v místě k zapůjčení, a když ne, že ho koupíš v nejbližším obchodě za EUR 1.00 – EUR 2.00. Pročti si zdroj.

Zdroj: https://www.vse­oitalii.cz/ces­tovani-do-italie-po-italii/zajima­vosti/115-elektrina-v-italii-zasuvky-a-napeti

led

Doporučujem malý prehľad zástrčiek a zásuviek, včetne používaného napätie (V) a frekvencie (Hz) s
V tabuľke si kliknete na vybraný štát a ukážu sa vám základné aj dôležité doplňujúce informácie. Napríklad potrebujem menič napätia?

Doplnok: pokiaľ nie ste veľmi nároční na viac súčasne zapojených spotrebičov, v obchodnej sieti ČR nájdete aj univerzálne adaptéry. ale doporučujem napriek tomu pozrieť si uvedenú stránku, aby ste v zahraničí nemuseli robiť „domáceho kutila“ a pchať do zásuviek oholené konce káblov (videla som to na vlastné oči).

elkon

Třeba Travel Star. Je pro zátěž až 2300W. Beru ho vždy pro jistotu sebou.

Pepa25

Typy zásuvek jsou popsány třeba tady: https://www.al­za.cz/typy-zasuvek (Česká = typ E, Německá (Schuko,bez kolílu) – typ F, klasická stará italská – typ L (tři kolíky v řadě – vloni jsem se tím setkal jen v jednom starším hotelu, ale je to atyp, tak je potřeby být připraven).
Takže adaptér, který má vstup pro Itálii (typ L) a výstup český nebo Schuko. V elektru stačí říct, že pro Itálii.

cappuccino

A proc se nezaptas primo v tom kempu? Webovky urcite maji!

Filip84

led: 1. napájecí zdroj na laptop, nebo transformátor k mobilu, si s napětím 110V (115V je v tolleranci) poradí, 2. stejně, jako v Praze, ani v Itálii už 115V dávno není a 3. 115V opravdu nebude někde v campu! 🤦‍♀️😅

led

Prahu som uviedla ako príklad na ktorý si mnohí uživatelia (okrem tých mladých) isto pamätajú

led

Vážený Filip84, chápem vašu dôslednosť, kedže otázka sa pýtala na Taliansko. Ale, kde je istota, že ktorýkoľvek z čitateľov tejto stránky nebude chcieť rovnakú informáciu na inú lokalitu vo svete? Môj odkaz takto majú k dispozícii všetci záujemci o rovnakú informáciu bez ohľadu na cieľ ich cesty.
Na druhej strane vychádzam z celoživotných osobných a viac než 60 ročných skúseností na pracovných cestách po celom svete, od bivakovacích príbytkov po luxusné ubytovania, za každého počasia v mierových i vojnových destináciách. Dobré je byť vždy pripravený, než si zúfať a trhať vlasy nad vlastnými chybami v príprave.

led

Malý dodatok, nespoliehajte sa len na jeden typ zástrčiek, v niektorých štátoch (patrí sem aj Taliansko) som videla 2 normy. Podobné niečo, ako bolo ešte relatívne nedávno v Prahe (115V a 220V)