Jiří Bohumil

Jakou free aplikaci použít v NB, případně v mobilu s Androidem, pro změření rychlosti příjmu internetu?

Do mobilu a tabletu jsem si stáhl a nainstaloval z GooglPlaye aplikaci OWL TV, pro sledování TV z internetu. V recenzích GP je velmi chválena. Mně pracuje také dobře, pouze se mi trochu „seká“, a toto sekání se v průběhu dne mění. Rovněž při sledování pořadů na Smart TV, z internetu (YouTube, Pohádky) se mi občas rovněž příjem občas „seká“. Zřejmě jde u mne o pomalé internetové připojení. U některých recenzí na GP bylo toto také zmíněno.Potřeboval bych změřit rychlost připojení. Jinak mi ale, při běžné práci na netu (prohlížeče, e-maily, Skype, Facebook a pod.), rychlost připojení nadělá potíže. Poradí mi někdo, jakou (free) aplikaci a kde, pro tento účel stáhnout, buďto do NB, případně do mobilu,? Díky.
Arne 1, děkuju moc. Palec nahoru a měření provedeno. Ještě mi někdo prosím řekněte, zda jsou tyto naměřené hodnoty moc špatné, nebo dostačující. A jak se ty parametry, v průběhu dne, v závislosti na zatížení sítě, mění. A případně, jaké minimální hodnoty by byly potřeba pro používání toho příjmu TV přes internet.Zatím jsem nepátral.
Měření provedeno v 06.00 hod. Ping 19 ms, Download-5,28 Mbps, Upload-0,53 Mbps. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Arne1

Na tohle nepotřebuješ nic instalovat (leda že bys měl zálibu ve spyware). Prostě použij

www.speedtest.net

(POZOR! Ne www.speedtest.cz, ten je špatný)