Bronzový

Jaké můžou být následky odcizení IP adresy?

Dva dny mi nešel internet, tak jsem dnes zavolala na zákaznickou linku a tam jsem se dozvěděla že mi někdo asi ukradl mojí IP adresu. Neskutečné! Tak by mě zajímalo jaké to může mít následky, popřípadě jestli mi někdo může pomoct se zabezpečením.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

tedy v principu pokud mate zapnuty firewall a aktualizovany operacni system pokud mozno neobsahujici zneuzitelne chyby na standardnich naslouchajicich portech protokolu tcp/ip je uplne jedno kdo vsechno zna vasi ip adresu.

Pokud máte vypnutý firewall a systém jste neaktualizovali jak je rok dlouhý, pak je úplně jedno kdo zná vaši ip adresu, váš počítač bude do několika minut od připojení k internetu napaden tak jako tak :-)

Konečně, můžete kdykoliv poskytovatele připojení požádat o změnu své ip adresy (samozřejmě ne desetkrát do roka).

Další odpovědi:

Zlatý

Zadne, nebal bych se. IP slouzi k rozliseni sitovych rozhrani pripojenych k pocitacove siti. Vam by se nic stat nemelo, ciste teoreticky by mohl nekdo Vasi IPadresu pouzit jako zasterku a hacknout nejaky web, apod. Pokud jste informovala poskytovatele, melo by byt vse v poradku.

Zlatý

IP adresu přiděluje poskytovatel, případné problémy musí tedy vyřešit on.

Zlatý

vaše ip adresa může být zneužita ke průniku do uzavřených systémů, ke přihlašovaní se do bankovnictví (např. vybírání z účtů pomocí ukradených karet, k odesílání spamu a pod.).

ale to se jedná pouze o černý scenář, pravděpodobnost, že se tak stalo/stane, je malá.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.