Lgee

Jaká jsou pravidla převratu?

Za jakých podmínek se může uskutečnit státní převrat?

Odpovědi
Emefej

Prostuduj si Zákon o státním převratu. Ve Sbírce zákonů to určitě najdeš.

Disraeli

Je to nelegální a často násilné, nejsou žádná pravidla. Cílem je podřídit si moc/vládu (=výkonnou moc), obsazením mocenských základen (sídlo vlády atd). Zruší starou vládu a vyhlásí novou (svou). A popřípadě nejen vládu, ale vše, co souvisí se změnami – změna formy vlády/státu, zákony, hlava státu, hlava vlády a podobně.
Za podmínek, že někdo úspěšně provede převrat (což chce ideální podmínky;)). :D Plán a podpora konkrétních lidí/skupin, kteří obsadí a převezmou, co je třeba.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.