dust8

Jaké jsou požadavky na darování sperma v roce 2022?

Nejlepší odpověď
Kepler

Cituji:
Dárcem se může stát plodný muž ve věkovém rozmezí 18 až 34 let, který v průběhu výběru úspěšně podstoupí náležité vyšetření.

Opakované vyšetření na některé pohlavně přenosné choroby: syfilis, infekční hepatitidy B a C a HIV (vyžaduje se negativní nález)
Vyšetření krevní skupiny a Rh faktoru
Vyšetření chlamydií z moči (vyžaduje se negativní nález)
Vyšetření spermiogramu (vyžaduje se bezchybný výsledek)
Vyšetření karyotypu (vyžaduje se normální mužský karyotyp)
Vyšetření mutací genů pro vybrané autozomálně recesivní nemoci (vyžaduje se negativní nález)
Klinicko-genetickou konzultaci (vyžaduje se souhlas genetika s dárcovstvím reprodukčních buněk)
Dále se při vyšetřování dárce hodnotí jeho údaje o přenosných anebo dědičných nemocech, způsobu života a jiných skutečnostech, které by mohly mít vliv na zdraví počatého dítěte nebo příjemkyně. Je-li cokoliv z toho ohroženo, kandidát je z výběru vyloučen.
https://www.e­urofertil.cz/cs/dar­ce-spermatu

Disraeli

Kepler má sice pravdu, ale uvádí jen zdravotní faktory a zapomněl zmínit sociální skupinu a tedy hlavně školské vzděální, zaměstnání, atd.Čím větší nějaká prestiž, dosažené vzdělání a úspěch v životě/povolání, tím snadněji, lépe a častěji může darovat – jakože úspěšně darovat… sice myslím STAČÍ maturita, ale upřednostňují se vysokoškoláci atd. Což je za mě sice blbost, ale je to tak.