VeRe1983

Jaké jsou náklady na poštovné pro firmu v případě častější spolupráce?

Zajímalo by mě, zda je tam nějaká procentuální sleva a nakolik výrazná oproti jednorázovému svozu. Zda se v případě většího objemu zásilek lze dostat v podstatě na symbolickou cenu. Jedna firma mi jako kompenzaci za poškozené zboží nabídla slevu ryze „náhodou“ ve stejné výši jako činilo poštovné. Tak jestli k tomu neměla svůj určitý důvod. Díky.

EDIT: Na infolince sedí klasická neschopná nána, která neumí podat relevantní informaci. Proto mě zajímaly zkušenosti nějakého reálného zákazníka, který má takto sjednaný kontrakt, podle kterého jede.

Nejlepší odpověď
SickBreed

Podmínky pro firmy spolupracující se zásilkovými službami jsou individuální a jejich obsah je ovlivněn především množstvím posílaných zásilek.

Další odpovědi
McArthur

U doručování zásilek existuje tvrdá konkurence, a tak při větším počtu zásilek za dojednané období (měsíc, kvartál, rok) lze získat hodně zajímavé slevy. Platí to i u České pošty, kde teď máme slevu 20 % proti běžnému ceníku, u vybraných zásilek potom 33 %. To jsou slevy za malý počet zásilek, který zvládá každá firma. Velcí zasilatelé mají větší slevy. U DPD a PPL se dá dostat i na 50% slevu proti běžným cenám v ceníku. U ostatních dopravců to bude podobné.

terry

Oslov pár firem a nech si udělat nabídku.
Např. Geis, DPD, PPL atd.

anonym

Samozřejmě a odvíjí se to od požadavků a množství. My to máme paušálně do 35kg.s avizací do systému v nějaký čas jak dobírku,tak bez cca.sto balíků denně a zodpovídají za kvalitu