Pokročilý

Jaké jsou náklady na poštovné pro firmu v případě častější spolupráce?

Zajímalo by mě, zda je tam nějaká procentuální sleva a nakolik výrazná oproti jednorázovému svozu. Zda se v případě většího objemu zásilek lze dostat v podstatě na symbolickou cenu. Jedna firma mi jako kompenzaci za poškozené zboží nabídla slevu ryze "náhodou" ve stejné výši jako činilo poštovné. Tak jestli k tomu neměla svůj určitý důvod. Díky.

EDIT: Na infolince sedí klasická neschopná nána, která neumí podat relevantní informaci. Proto mě zajímaly zkušenosti nějakého reálného zákazníka, který má takto sjednaný kontrakt, podle kterého jede.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Podmínky pro firmy spolupracující se zásilkovými službami jsou individuální a jejich obsah je ovlivněn především množstvím posílaných zásilek.

Další odpovědi:

Bronzový

U doručování zásilek existuje tvrdá konkurence, a tak při větším počtu zásilek za dojednané období (měsíc, kvartál, rok) lze získat hodně zajímavé slevy. Platí to i u České pošty, kde teď máme slevu 20 % proti běžnému ceníku, u vybraných zásilek potom 33 %. To jsou slevy za malý počet zásilek, který zvládá každá firma. Velcí zasilatelé mají větší slevy. U DPD a PPL se dá dostat i na 50% slevu proti běžným cenám v ceníku. U ostatních dopravců to bude podobné.

Zlatý

Oslov pár firem a nech si udělat nabídku.
Např. Geis, DPD, PPL atd.

Samozřejmě a odvíjí se to od požadavků a množství. My to máme paušálně do 35kg.s avizací do systému v nějaký čas jak dobírku,tak bez cca.sto balíků denně a zodpovídají za kvalitu

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Nakupování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Nakupování

Zlatý Drap 411
Zlatý gecco 273
Zlatý hanulka11 271
Zlatý marci1 262
Zlatý mosoj 238
Zlatý briketka10 147
Zlatý annas 141
Zlatý ReHu 132
Zlatý iceT 108
Zlatý quentos 108

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.