Jaké jsou další šířky webů kromě 960px ?

Nejlepší odpověď
Alesh

Podle mě to dnes už takhle nejde brát. Obecně to bylo odvozeno od běžného rozlišení monitorů uživatelů. Např. byla doba, že monitory téměř výhradně byly 4:3 a rozlišení 800×600, ty lepší měly 1024×768. Weby se v té době optimalizovaly na 800×600, protože každý měl alespoň těch 800×600 (až na pár zoufalců) a ti co měli rozlišení vyšší, těm to zas tak žíly netrhalo, když měli po stranách pruhy. V posledních pár letech se to malinko zkomplikovalo nástupem formátu 16:10 a hlavně 16:9 (+ některé další) a tudíž brát něco jako úplně standard půjde celkem blbě. Asi úplně ideální řešení je omrknou pár webů v různém rozlišení, jak to mají řešený. Najít nějaký zlatý střed a tomu to přizpůsobit. Řešení musí ale být takové, že když má někdo rozlišení o něco odlišné, tak furt ty stránky musí vypadat dobře. Samozřejmě, pokud už má hodně jiné rozlišení, pak to jde stěží, ale s tím se dobrý programátor musí umět popasovat. 😉

Další odpovědi
Hykam

Šíře web stránek může být jakákoliv.
Programátoři webstránek je pouze přizpůsobují nejběžnějším rozlišením monitoru.
Lze nastavit i minimální a maximální šířka (tzv. plovoucí layout).

http://www.jak­psatweb.cz/proh­lizece.html#roz­liseni
Sice je to již starší článek, dnešní styly už umožňují jednodušeji rozvrhnout stránku, ale v podstatě vám to odpoví na vaší otázku.