KdoSiOdJinud

Jaká jsou pravidla pro „rozdělení“ slova na slabiky?

Zdravím, hledám nějaký klíč, podle kterého mohu rozdělit slovo na slabiky. Poznatky:

  • Nejčastěji je slabika ukončena samohláskou, ale není tomu tak vždy.
  • Slova neobsahující samohlásky jsou většinou jednoslabičná.

PROBLEMATICKÁ SLOVA: „baf“,„balón“, „jablko“ atd…

Existuje nějaký klíč jak slova na slabiky dělit? (btw. musí být 😁)
Doplňuji:
Ještě dodatek (děkuji za odpověd 🙂 ). Snažím se to nacpat do programu a to tleskání nějak nevim nevim 🙂

Nejlepší odpověď
Miroslavst

my ve škole tleskali :D
pro-ble-ma-tic-ká slo-va
baf
ba-lón
ja-bl-ko
jinak nevím.

Další odpovědi
irij

Není mi jasné , co je na těch slovech problematického. Děl přesně podle slabik , v každé slabice musí být samohláska nebo slabikotvorné R, L, zachovávej kořen slova, přípony a předpony.(Ve slově ja bl ko je právě to slabikotvorné l)