peterd108

Jaka je nejvhodnejsi poloha obrazovky u ntb?

Pro nekoho mozna nesmyslny dotaz – prosim odpovidejte jen k tematu. Budou mit panty u ntb delsi zivotnost, kdyz obrazovku budu mit natocenou kolmo ke klavesnici nebo ji budu mit vice sklonenou dozadu? Notebook neprenasim ani nezaviram.

Odpovědi
alvin

Když obrazovku nebudeš zavírat a budeš ji mít na jednom místě, tak ti panty vydrží dýl než zbytek notebooku. Panty se opotřebovávají otevíráním a zavíráním. Takže si ji nahni tak jak ti to bude pohodlné ;)

Kepler

Myslím, na životnost pantů má vliv jen to, jak často NB zavírám a otevírám, ne poloha. Mám noťas 7 let, denně otevíraný a přesto je OK. Jinak pro polohu kolmo stojící obrazovky platí zásada, že její horní okraj by měl být ve výši očí.