kefud

Jaká je max. částka výběru z bankomatu?

Zdravím, dnes jsem provedl výběr z bankomatu ČS ve výši 45.000Kč. Bohužel mi bankomat zdělil, že max. počet bankovek je 40 ks. Vybral jsem tedy pouze 40.000Kč. Zajímalo by mne zda toto omezení je i u jiných bankomatů? Hledal jsem nějakou informaci na netu ale marně. Máte někdo zkušenost kde je možné výběr vyšších částek?

Díky za info.
Doplňuji:
Co se týče hodnot bankovek, znamená to že při mém výběru momentálně 2000 bankovky v bankomatu chyběly?

Nejlepší odpověď
redy

to si dopad ještě dobře já chtěla patnáctku a bankomat že prej ne,a pak vidím člověka jak se morduje ale nakonec dostal co chtěl, sem se ho zeptala a on že bankomat má jen dvoustovky a to ještě že vyplivne jen osmičku tak sem to musela zvopáknout, nakonec sem dostala co sem chtěla.
takže vodpověď je___ bankomat měl jen vosum pětitisícovek a zbytek by ti dal třeba taky ve dvoustovkách
Doplňuji:
suaeda jak kde__ můžu vybrat 100,200,500,1­000,2000,5000.

Další odpovědi
suaeda

Nejvíc jsem najednou vybral asi 20 tis. Neměl jsem potřebu větší částky. Ale je zajímavé, že každá banka ve svých bankomatech vydává trochu odlišné hodnoty bankovek. Spořitelna dává 200, 1000 i 2000, GE jen 200 a 1000. U některých bank jsem viděl, že vydávají i hodnotu 500 Kč. S 5000 jsem se u bankomatu ještě nesetkal. Asi pro mne zatím neznámá banka.

Andre5000

U každé banky je to různé, maximální denní částka pro výběr je většinou uvedena ve smlouvě o přidělení karty. Částku si lze podle potřeby také sjednat u vaší banky.

anonym

Podle mého názoru ve dvoutisícovkách bys vybral 22 bankovek a 1 tisícikorunovou. Každopádně mít bankomaty různých bank omezení budou. Neznám bankomat, který by začínal na stokoruně, ale netvrdím, že nemůže existovat. Je dána předvolba nejběžněji vybíraných částek a potom „jiná částka“, takže si mohu klidně vybrat 9900,– Kč. Pokud je to v celých stokorunách, tak je těch možností hodně. Někdy to chce nad částkou u bankomatu zapřemýšlet, aby se omezení dalo rozumně obejít.
Doplňuji:
Pravděpodobnost, že určité bankovky chybí, tu samozřejmě je. Pětitisícovky jsem z bankomatu nikdy nevybrala, takže zřejmě budou největšíbankou vkládané bankovky dvoutisícové. Pokud se našlo více lidí s tak vysokým výběrem, potom se nediv. U vyšší částky je stejně jistější zajít si přímo do banky.

redy

ok stává se to dost často,unás už bankomat přímo ukáže jaký bankovky jsou k dispozici

redy

ocko to se divím že to nevíš, nevím sice kdo vybírá po stovce ale asi jo když to tak maj nastaveno