larios22

Jak zrychlit Internet-WiFi ?

Zdravím,vůbec tomu nerozumím když jsem na intru tak tam stahuju přez Wifi normálně rychlostí 6Mb/s. Když jsme bydleli v paneláku,tak jsem stahoval max rychlostí 1mb/s. Teď jsme postavěli barák a ten internet je úplně na hovno.. Je pomalý jako blázen a stahuju tady max 60–100 Kb/s.. Jak přes sitový kabel tak přes wifi.. Můžete mi někdo nějak poradit jak tohle vyřešit? Protože když si chci stáhnou nějaké projekty do školy co maji přez 1Giga nebo filmy tak se můžu z toho doslova pos*at..

Odpovědi
HOLAS

Jednoduše, navýšit rychlost u poskytovatele ;) nijak jinak to nejde.

cochee

Není wifi jako wifi, některé jsou rychlejší, jiné pomalejší. Jsou rozděleny na několik specifikací, značí se a, b, g, n (celým názvem 802.11a, 802.11b atd.) a ještě další, podrobnosti si dohledej sám. To je jedna věc. Druhá je ta, že frekvenční pásmo, které má standard wifi přidělen, se dělí na několik podpásem, kterým se říká kanály. V pásmu 2,4 GHz je těch kanálů 13. Pokud správce AP nezjistí situaci v éteru, snadno se může stát, že AP zůstane nastaveno na kanál, který je místně již obsazen = nastává veliké rušení a přeslechy a tím pádem klesne přenosová rychlost, podle podmínek i velmi dramaticky.

arygnoc

akús zmeniť kanál.
pravdepodobne ho budeš zmeniť aj v počítači, pokiaľ to nerozpozná sám.