Jak zjistit podvodný email

jak zjistit pravost příchozího emailu,když mám důvodné podezření,že jde o podvodníka velkého kalibru

Odpovědi
Keiran

podvodny v jakem slova smyslu? jinak nejrozsirenejsi hoaxy (podvodne maily ) jsou na odkazu dole.
Podvodu je cela rada mozna by bylo jednodussi mily anonyme zde uverejnit text toho mailu.

Zdroj: hoax.cz/cze/

fortin

Potřebujete email otevřít třeba ve Windows mail a podívat se na vlastnosti. Tam najdete spoustu zajímavých věcí. IP adresu odesílatele zkopírujete a vyhledáte Google. Ukáže vám odkud je zpráva odeslaná, zda spamuje atd. Podobná otázka už zde zazněla a na základě odpovědi jsem přešel k této bezpečné aplikaci.

…Pokud chcete přidat tlačítko Přeložit do češtiny, přetáhněte jej z této stránky do nástrojové lišty svého prohlížeče.

Zdroj: http://transla­te.google.com/tran­slate_tools?hl=cs&la­yout=1&eotf=1