Jak zjistit číslo SMS centra smsky která mi přišla na mobil.

Ahoj, jelikož SMS spoofing za úplatu stále umožňují některé weby na internetu, zajímalo by mně jak v telefonu zjistit číslo SMS centra z jakého mi SMSka přišla. Mám pocit že v mé staré nokii to bylo, ale teď mám SGS2 a nikde to zde nevidím. Číslo SMS centra je důležité kvůli kontrole "podivných" sms zpráv které Vám mohou přijít. Pokud Vám poslal např. čech zprávu z jiného než českého SMS centra, je tu riziko že jde o podvod.

Nebyla by případně pro android nějaká vhodna sms aplikace která by rozšiřovala detail smsky.
Díky.

Odpovědi:

Pokročilý

To ještě nevymizelo cca před 3 lety? :-o http://www.bezpecny-net.estran ky.cz/…
Mně třeba nic takového nikdy nedošlo..

A jako první mně napadlo zavolat na infolinku což je i v sadě následujících rad:
Z mobil.dnes se dále dovídáme, jakou možnost máme u nás v případě SMS útoku. Tak tedy:
1. V první řadě se doporučuje zákazníkovi ověřit si pravdivost SMS zprávy (například zavoláním na číslo, ze kterého Vám zpráva přišla).
2. Pokud se podezření zákazníka o nepravosti SMSky potvrdí, doporučuje se kontaktovat zákaznické centrum operátora zákazníka s uvedením podrobností - času doručení SMS zprávy a čísla SMS centra operátora, přes kterého byla SMS zpráva doručena (uvedeno v detailech zprávy).
3. Dále je vše v režii operátora zákazníka. Pokud se informace o detailech zprávy potvrdí, operátor zákazníka by měl kontaktovat majitele SMS centra s upozorněním na možné zneužití SMS centra jeho partnery.
4. Pokud ze strany partnera nedojde k nápravě, měl by se operátor zákazníka obrátit s žádostí o pomoc na celosvětovou asociaci GSM Association (sekce Sanction Group), jejímž členem jsou všichni významní světoví operátoři.
5. Sanction Group pak kontaktuje dotčeného operátora s žádostí o vysvětlení a odstranění problému. V krajním případě může dojít až k podání návrhu na vyloučení operátora z asociace.

Zdroj: http://cms.e-bezpeci.cz/…

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.