Hoboj

Jak získám záložky z Mozilly z externě připojeného HDD?

Mam k notasu externe pripojeny disk s nahranym systemem XP z porouchaneho nootebooku a z neho bych chtel nejakym zpusobem dostat zalozky z Mozilly, pripadne ulozenou postu z Thunderbird.

Odpovědi
Radius

Ja pouzivam Win a prohlizec Mozilla Firefox a obcas si delam zalohy zalozek takto:

Spustim Firefox, pak stisknu najednou:

Ctrl + Shift + B

Pak kliknu nahore na:

Import a zaloha

a pak na: Zalohovat

a ulozi se jeden soubor s priponou: .json (bookmarks datum .json), treba dnes se ulozi: bookmarks-2016–05–15.json

a ten si ulozim do adresare, delam to asi kazdy mesic a soubory JSON si uchovavam na disku v jednom adresari, kazdy ma stovky kB.

Dale je moznost zalohovat do HTML: Opet stisknu: Ctrl+Shift+B a pak nahore na Import a zaloha, dale na: Exportovat zalozky do HTML a ulozi se soubor: Bookmarks.html

cochee

Nelze jednoznačně odpovědět. S vývojem Firefoxu se měnil způsob uložení. V posledních verzích jsou záložky uloženy na cestě Documents and settings\jméno_win­dows_účtu\Data aplikací\Mozi­lla\Firefox\Pro­files\náhodné_zna­ky.default\bo­okmarksbackup­s\ , ta obsahuje několik posledních záloh bookmarků. Ve starších verzích FF existuje také soubor bookmarks.json, o jednu složku výše v úrovni. V ještě starší verzi existoval soubor bookmarks.html .

Hoboj

ano tenhle postup znam, ale me jde o neco jineho. Mam k notasu externe pripojeny disk s nahranym systemem Xp z porouchaneho noutbuku a z neho bych chtel nejakym zpusobem dostat zalozky z Mozilly.Vepište odpověď…