Dan007

Jak zavést internet z jednoho routeru do druhého routeru?

Mám jeden router v prvním patře, do kterého mám přípojný LAN kabel s přívodem internetu a o patro níže mám druhý router, na který se chci v místnosti připojit přes WiFi. Nemám ovšem dva síťové kabely do každého routeru. Je tedy možné pomocí internetového kabelu internet natáhnout z jednoho routeru do druhého routeru? Nebo jak to udělat jinak?

Děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
Edison

Ano, jde to. Vypnout dhcp (routování) na podřízeném stroji, přepnout do režimu bridge nebo switch a nechat zapnuté AP. Mělo by to umět i po kabelu, pak funguje jako switch s AP. Některé routery uměj dokonce samy sestavit síť – AiMesh. Tím směrem bych šel. Další možnost je pořídit WiFi repeater.

Další odpovědi
autacek

Dodatečný router v přízemí připojíš zdířkou WAN do zdířky LAN routeru v prvním patře, který je připojen k internetu. Je to sice potěmkinovo řešení, ale pro někoho, kdo o konfiguraci nemá víc potuchy, funkční.

Arne1

bylo zbytečné pořizovat druhý router, stačilo jednoduché AP.
V podřízeném vypnout DHCP, Firewall. Pak oba propojit LAN porty (WAN port na podřízeném se nepoužije)

anonym

upozorňuji jen že bezdrátové opakovače automaticky na podřízeném AP snižují rychlost na polovinu (je to logické, polovinu času musí komunikovat s druhým AP a předávat mu data) je to tedy možná na první pohled jednoduché řešení ale jen dokud nepožadujete vyšší rychlosti (například pro streamování 4K videa, her apod) také se tímto řešením výrazně snižuje latence