Jak založit vlastní byznys?

Co je nejnutnější? Je to fakticky nápad, nebo stačí mít kapitál? A jak dojít k nějakému nápadu? Myslíte, že to je dar ,,shůry"?

Nejlepší odpověď
jáára

Musíš mít ten nápad a pokud možno i ty prachy. Nebo společníka co ty prachy má.
Když bude nápad dobrej, i banka ti půjčí.

Mám nápad opravovat prasklá skla u telefonů a tabletů ale investice do zařízení není malá. (pro mne)

Další odpovědi
ReHu

Se společníkem bych do podnikání nešla.
Neznám nikoho, kdo by se po nějaké době s problémy nerozdělil. Někdy i brzo.
Cest je víc. Pouhý kapitál zcela jistě nestačí. A samotný nápad také ne.
Můžeš začít něco sám. To bývá celkem náročné. V mnoha směrech.
Můžeš se třeba jako samostatná jednotka zapojit do již rozjetého byznysu. To bývá snazší, ale je potřeba vybrat správně. Zjistit historii, podmínky atd.

ivzez

Základem je dobrý nápad, který by měl výsledkem důkladné analýzy. Nemá např. moc smysl začínat s něčím, co vedle začínajícího podnikatele nebízí už 10 dalších zavedených podnikatelů, kteří se přetahují o zákazníky.

Chce to přijít s něčím novým nebo i se starším vylepšeným nápadem,
nabídnout něco, co nenabízí (zatím) nikdo jiný, nebo to nabízet ve vyšší kvalitě.

gecco

Důležitý je dobrý nápad, myšlenka…
😉
Pokud nemáš myšlenku, jsou ti prachy k ničemu – leda o ně přijdeš…

Luxx

důležitá je (kromě nápadu a kapitálu) také pokora a trpělivost.. nemůžeš čekat, že něco rozjedeš a hned budeš v balíku.. to může být klidně otázka 10 let (ale taky nemusí)
a tohle právě hodně lidí neunese, každý chce mít všechno hned…

Lamalam

Stačí mít dostatek kapitálu. Dobrý nápad si od nějakého zoufalce můžeš koupit.

lexx

přestěhovat se do civilizovaného světa, z Kocourkova pryč, kapital, ovšemže je potřebný ale podnikatelský nápad ? za měsíc-dva zjistíš že někdo o ulici dál dělá to samý, lépe a levněji, u nás beze šance

bolak

Dřív prej stačilo mít nápad, dneska potřebuješ prachy, abys vydělal prachy.