tazatelka

Jak zabránit holubům, aby kradli sýkorkám zobání

Koupili jsme sýkorkám na zobání slunečnicová semínka, moc jim chutnala. Jenže asi po měsící objevili zdroj potravy i holubi, a všechno jim sezobou. Jako poděkování zanechají na vedlejším parapetu bobky ☹, což sýkorky nemají ve zvyku.
Zobání sypeme volně na parapet a pokaždé jsou holubi rychlejší. Sýkorky už sem ani nezalétnou.
Máme tu ještě staré vlašské ořechy, ale ty holubům opravdu dávat nehodláme. Nevěděl by si někdo rady, jak ty vrkavce odpudit?
Doplňuji:
Krmítko doma máme! je to taková plastová láhev, na konci s mističkou. Ale nevěděli jsme si rady s jejím upevněním do parapetu plastového okna, ani na zeď. Má sice očko na pověšení, ale to se bojíme, že by se mohlo při větším větru utrhnout. A teď babo raď! 🙂

Nejlepší odpověď
ReHu

Krmítko pomůže. Pořiďte jiné. Je mnoho druhů a drahá nejsou, když ho nevyrobíte sami.

Další odpovědi
Lamalam

Dávat krmení do krmítka, do kterého se holubi nedostanou.

Alesh

jsi normální ptakorasista! 🙂 Cikána nepustíš a černoch ti nevadí. 🙂
Pták jako pták, je snad jedno, které nakrmíš, je to ptačí krmítko nebo sýkorčí krmítko?

beer

Zkusil bych to vaše krmítko zavěsit za očko – holubi nejsou žádní velcí akrobati, tak se snad na pohyblivém krmítku a bez možnosti zachytit se něčeho pevného k zobání nedostanou…

anonym

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/B%C4%9Blo­%C5%99it_okrov%C3%BD