Avatar uživatele
Heřman

Jak vzniká ve slepici vejce.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? kenyrts, terry před 4371 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kenyrts

Vejce vzniká ve vaječníku slepice. Vznik jednoho kusu vejce je závislý na několika faktorech:

Při dostatečném energetické a výživné hodnotě krmiva obsahující požadovaný obsah dusíkatých látek (NL), met. energie (ME), aminokyselin a minerálů a na základě vhodného řízeného chovatelského prostředí dochází k tvorbě žloutku ve žloutkovém folikulu nosnice.

Jeden žloutkový folikul se zvětšuje natolik až po 21 dnech dojde k jeho prasknutí a žloutek je uvolněn do nálevky vejcovodu v kterém dál dochází k tvorbě vnitřních a vnějších bílků, dále pak podskořápečné blány a nakonec samotné skořápky. Proces od uvolnění žloutku až po snesení vajec trvá cca 16 hodin.

Vejce je chráněno pevnou skořápkou na která jsou póry jimiž prochází vzduch.

Zdroj: http://www.vej­cekosicky.cz/vej­ce.html

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?terry Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

vejce vznikne z oplozeného vajíčka

zde si můžeš přečíst i diskuzi

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-pravda-ze-kohout-oplodni-teprve-az-samotna-vejce

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
01Ricco

Malé upřesnění, vejce ke svému vzniku samozřejmě nemusí být oplodněné. Absolutní většina vajec v obchodní síti je neoplodněná, páč slípky v drůbežárnách kohouta nikdy nespatřil, natož aby ho potkaly, a přesto ta vejce existují.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
terry

Proč všicni odpovídáte, když neodpovídáte na položenou otázku?
Ani na wikiped se moc nedozvíme. Je tam psáno pouze že: Vzniká v těle samice z oplodněného vajíčka a obsahuje vše podstatné .......
Ale JAK, jsem se nedočetla.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Terry, vaše připomínka není odpovědí na otázku, ale jde o diskuzní příspěvek, takže nemá na hlavní straně místo.

před 4371 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
terry

Souhlasím, ale vaše připomínka také nebyla odpovědí na otázku, neb wiki nevysvětluje vznik vejce.

před 4371 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Měla jsem stejnou větu jako hanulka. Ale to je jedno. Vaše slova nejsou aktuální, protože jsem hned po vaší připomínce svou odpověď smazala. Nechci získat body za odpověď, kterou jsem převzala z WIkipedie a byla příliš stručná.
Mohla bych vložit odkazy, kde jsou hodnoceny odpovědi zcela nesprávné, za něž někteří odovídající chtěli položit hlavu, ale snadno by o ni přišli.
Souhlasím s Vámi, že odpovědi by měly být správné, ale pak byste měla sledovat všechny rubriky a upozorňovat na chyby.

před 4370 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek