jandule

Jak vytvorit domaci michanici pro ptacky?

prosim o recept na vajecnou smes nebo michanici pro korely

Odpovědi
Damiana

Našla jsem toto – přímo pro korely:

Vejce uvařené natvrdo nastrouháme
Přidáme nastrouhanou mrkev s jablkem
Najemno nasekáme zelené krmení
Nastrouháme tvaroh a dětské piškoty
Přidáme nastrouhaný stroužek česneku
Podle dávkování přidáme vitamíny
Všechny suroviny důkladně promícháme a zahustíme strouhankou. Míchanice nesmí být moc sypká a né moc mokrá. Míchanici podávejte ptákům vždy čerstvou do určených misek. Zbytky míchanice odstraňte, aby nedošlo ke vzniku infekce.
Doplňuji:
A je prý hodně důležité, aby míchanice z hygienických důvodů nebyla ve voliéře déle než 8 hodin!

http://papousci­.chovzvirat.com/clan­ky/vajecna-michanice-a-odchov-mladat.html

Zdroj: WWW.chozvirat.com

hanulka11

já jsem vždy dělala uvařené vejce natvrdo – nastrouhala
přimíchala nastrouhanou mrkev moc jim to chutnalo /ale toto bylo pro andulky/
zelené jsem jim dávala zvlášť
ale to každý vyzkouší co jejich ptáček si oblíbí
hlavně to nepřehánět s množstvím – pro ně je důležitější zobání …semínka a dostatek vody na pití

muhamed

nakrajejte si rohlik na kosticky a namacejte to do mleka s vajickem mel jsem to na parapetu a ptaci tam byli celej den